Svjetlost - Cedevita: Početak i kraj u znaku gostiju

Branimir Korać • subota, 03.05.2008.

Cedevita je odnijela pobjedu u Slavonskom Brodu zahvaljujući dobrim razdobljima igre na početku i kraju utakmice. Domaćin se vratio iz zaostatka s početka, ali nije uspio na kraju iznenaditi favorizirane goste...

Oslabljeni Brođani nisu uspjeli iznenaditi Cedevitu. Izostanci Mimice, Spahije i Pregleja bili su prevelik hendikep i Cedevita je to iskoristila. Domaći igrači borili su se do posljednjih trenutaka, ali na kraju su ostali kratkih rukava.

Cedevita je sjajno ušla u utakmicu i nakon pet minuta imala je vodstvo 17:5. Međutim, domaćin nije klonuo i polako je smanjivao zaostatak. Na početku druge četvrtine Brođani su napravili seriju 15:3 i preokrenuli rezultat te došli u vodstvo 31:30. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih rezultatskih odmicanja, a Cedevita je na odmor otišla s prednosti 41:38.

Slaven Rimac i Bašić tricama su na početku drugog dijela Cedevitu odveli na 51:45, no Budimir i Karlović drže Svjetlost u igri. Na samom startu treće četvrtine Krunoslav Rimac ubacuje dvije brze trice i Svjetlost dolazi do svog najvišeg vodstva 73:69. Gosti su se tada trgnuli i ponovno preuzeli vodstvo, a Brođane je u igri sve do završnice držao Krunoslav Rimac koji je ubacio prvih deset poena Svjetlosti u posljednjoj četvrtini.

Trica Domagoja Bašića za 85:79 te polaganje Čolaka za 87:79 prelomili su utakmicu. Cedevita više nije ispuštala prednost, a Brođani nisu imali snage za čudo.

Kod gostiju najistaknutiji bili su Slaven Rimac s 20 poena te Frano Čolak s 13 poena i šest skokova. Kod Svjetlosti David Grbešić ubacio je 20 poena, a Veljko Budimir dodao je 16 poena i 11 skokova.