1. Hrvatska nogometna liga, 32. kolo, 03.05.2008, 17:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 2500

Goran Tomičić • subota, 03.05.2008.

Slaven Belupo je u važnoj utakmici uspio pobijediti Zagreb, a strijelac jedinog pogotka bio je Srebrenko Posavec s bijele točke. Momčad Krunoslava Jurčića tako je zadržala izglede za plasman u Kup Uefe, a teren u Koprivnici ostao je neosvojiv...

Marko Grgić
67'
2
Marin Oršulić
75'
5
Damir Džidić
78'
Miroslav Blažević

Jajalo je već nakon tridesetak sekundi igri zaprijetio Stojkiću, ali kapetan Zagreba je bio siguran. Domaći su odmah počeli s agresivnom igrom, što se pokazalo ključnim u ostvaranju važne pobjede. Farmaceuti su pogotka stigli u 16. minuti, kad je Miklulić u kaznenom prostoru oborio Šehića i dobio izravni crveni karton, a Posavec je mirno realizirao kazneni udarac,

Slika 1 od 2.

Igra je nastavljena u borbenom ritmu, a u 28. minuti je zbog prigovora s klupe udaljen Miroslav Blažević. Šest minuta kasnije je Brkljača zbog igranja rukom mogao dobiti drugi žuti karton. Gosti su prvi puta zaprijetili tek u 39. minuti, kad je Čutura s dvadesetak metara pucao kraj gola.

Domaći su utakmicu mogli odlučiti u 47. minuti, kad je Jajalo lijepo pronašao Čavala, no Stojkić je sjajnom reakcijom spasio svoju mrežu. Čaval je sedam minuta kasnije opet bio u prilici, ali pogodio je vratnicu nakon što se već oslobodio Stojkića. Farmaceuti su bili bolji i kapetan Zagreba je u 62. minuti zaustavio još jedan pokušaj Čavala. u posljednjih dvadesetak minuta nije bilo većih prilika ni na jednoj strani i Slaven Belupo je sačuvao vrijedne bodove.