Zagreb - Svjetlost: Ne ide sa šestoricom

Branimir Korać • utorak, 06.05.2008.

25 minuta izdržali su Brođani protiv Zagreba. U prvom poluvremenu pružili su jak otpor i bili ravnopravan protivnik, međutim u nastavku su pali, što je i razumljivo obzirom da je gostujući trener koristio samo šestoricu igrača, i Zagreb je uzeo uvjerljivu pobjedu...

Problemi po Brođane nastavili su se i uoči susreta sa Zagrebom. Broj ozlijeđenih narastao je i trener Vučković mogao je računati tek na šestoricu igrača. U takvom odnosu snaga gosti su izdržali 25 minuta nakon čega je uslijedio pad. Dok je domaćin koristio 12 igrača i pravilno rasporedio minutažu, šestorica gostiju nisu imali snage i Zagreb je na kraju visoko slavio.

U prvoj četvrtini Brođani su igrali vrlo dobro i bili konstantno u vodstvo. Tek u samoj završnici tog dijela igre Zagreb je preko Morovića i Kovačevića uspio uhvatiti rezultatski priključak tako da prva četvrtina završava s neodlučenih 21:21. Gosti su se odbijali predati i u drugoj četvrtini, vrlo dobro su u tom razdoblju igrali Karlović i Budimir te Zagreb nikako nije mogao doći do rezultatskog odvajanja.

Očekivani pad uslijedio je u drugom poluvremenu. Prvih pet minuta Brođani su još bili u igri i zaostatku od svega dva poena da bi onda Zagreb napravio seriju 10:2, poveo sa 61:51 i počeo rješavati utakmicu. Potkraj treće četvrtine Svjetlost je još jednom došla na minus šest nakon čega Zagreb radi 10:0 i priči je kraj. Do kraja susreta prednost na strani Zagreba rasla je i do najviših 84:61, a "mravi" na kraju slave s konačnih 86:68.