Cibona - Šibenik: Tek u samoj završnici

Branimir Korać • utorak, 06.05.2008.

I u susretu sa Šibenikom Cibona se puno mučila i tek u samoj završnici došla do pobjede. Zadovoljniji svakako može biti gostujući trener koji je dobio još jednu potvrdu kako se na Baldekinu jako dobro radi s ovom mladom i potentnom momčadi...

Šibenčani su došli u Zagreb odigrati mušku utakmicu i bez respekta prema velikom protivniku. Mogu biti zadovoljni. Nisu se osramotili, pružili su Ciboni jak otpor i do samog kraja susreta tjerali Cibonu na pun angažman. Zagrepčani mogu zahvaliti Samu Hoskinu i Damiru Mulaomeroviću što su došli do pobjede jer ih je upravo taj dvojac držao najvećim dijelom susreta.

Cibona je dobro otvorila utakmicu i veći dio prve četvrtine imala prednost do osam poena. Međutim u završnici četvrtine Vrkić i Vukičević vraćaju Šibenčane u egal i na kraju prve četvrtine Cibona ima minimalnih 26:25. Nikako Zagrepčani nisu mogli napraviti rezultatsko odvajanje niti u drugih deset minuta. Čak štoviše, nakon trice Maleša u 15. minuti Šibenik je imao i vodstvo 38:35. Prednost od tri poena gosti su održavali sve do 42:39 nakon čega tri minute ostaju bez poena i Cibona do kraja prvog poluvremena radi seriju 7:0 i odlazi na odmor s vodstvom.

Odmah na startu drugog dijela Cibona je povela s plus šest i nije dozvolila približavanje Šibeniku na manje od četiri poena zaostatka sve do 28. minute kada Vrkić tricom smanjuje na 62:60.

Na samom startu posljednje četvrtine Maleš i Tomeljak dobro reagiraju i mini-serijom donose Šibeniku vodstvo 66:65. Princ i Hoskin uspjeli su vratiti prednost na Ciboninu stranu, a susret se počeo lomiti u posljednje tri minute. Princ, Hoskin i Rozić serijom 9:2 odveli su Cibonu do značajnijih 80:72 i nagovijestili rješavanje pitanja pobjednika. Šibenčani su se pokušavali vratiti, dolazili na četiri poena zaostatka u dva navrata, ali bliže od toga nije išlo. Cibona na kraju slavi 88:81.

Gosti mogu biti zadovoljni pruženim otporom i bez značajnog doprinosa prvog strijelca momčadi Luke Drezge koji nije imao svoju večer. No zato su vrlo dobro odigrali Vrkić, Vukičević i Pehar dok je učinak sezone kod Cibone ostvario Sam Hoskin.