Cedevita - Split: Nestali za 40 sekundi

Kristian Hohnjec • utorak, 06.05.2008.

Split je turneju po zagrebačkim dvoranama završio sa savršenim učinkom. Pobjedom 107:92 protiv Cedevite u 11. kolu Lige za prvaka Žuti su praktički osigurali najmanje drugo mjesto uoči doigravanja. Utakmica je prelomljena početkom posljednje četvrtine, kada je Split u 40 sekundi ubacio 11 koševa...

Splićani su zadržali besprijekoran score na gostujućim parketima pobjedom u Podsusedu 107:92. Još jednom briljirao je Marlon Garnett, a nakon šuta 1/10 do poluvremena u drugom je dijelu proigrao i Tony Akins.

Slika 2 od 2.

Cedevita je bolje otvorila susret, povela 9:0 i držala prednost od desetak poena većim tijekom prve četvrtine. "Sinoć sam primijetio problem s pristupom na treningu, ali nisam ga stigao popraviti. Nisam zadovoljan mentalitetom i ulaskom u utakmicu nekih mojih igrača. To su sve mladi momci, koji nisu naviknuti da se bore za visoke pozicije i da u svakom susretu moraju dati svoj maksimum. Prvo poluvrijeme bilo je katastrofa, najslabije u ovom natjecanju", nezadovoljan je unatoč pobjedi bio Slobodan Subotić.

Slika 3 od 3.

Iako su u prvom poluvremenu loše šutirali, Splićani su imali priključak - 42:39. Marlon Garnett torpedirao je domaćina serijom trica u trećoj četvrtini, a probuđeni Akins pobrinuo se za +10 gostiju. Preko raspoloženog Forehana Kellya Cedevita se uspijeva vratiti na 68:70, no susret je zatim riješen u svega 40 sekundi. Trice su pogodili Akins i Hrvoje Perić, a tehničku pogrešku domaćina s linije slobodnih bacanja koriste Mladenov i Garnett za seriju 11:0 kojom su Subotićevi igrači pobjegli na nedostižnih +13 (68:81).

Slika 1 od 1.

"S obzirom kako je Split izgledao u prvom dijelu, trebali smo imati veću prednost. U drugom su poluvremenu dodali brzinu više i rutinski riješili utakmicu. Nemamo previše snage, nešto smo stariji. Preiskusna smo ekipa da bismo radili ovakve greške, ponekad reagiramo kao 15-godišnjaci", nije imao riječi hvale za svoje igrače Zdravko Radulović. Nakon run&gun igre u finišu završilo je 107:92.

S 34 poena Splićane je ponovno predvodio Garnett, Akins (23 poena, sedam dodavanja) je također bio na visokoj razini, a Andriji Stipanoviću (pet poena, 10 skokova) idu pohvale za obrambeni učinak. Najbolji igrač domaćina bio je Forehan Kelly (21 poen).