Dubrava - Cibona: Cibona dizelaški

Branimir Korać • četvrtak, 08.05.2008.

Cibona je upisala u 12. kolu Lige za prvaka vitalnu pobjedu protiv Dubrave. U susret su "cibosi" ušli kao veliki favoriti, ali probudili su se tek nakon 15. minute i počeli voditi utakmicu u vode koje njima odgovaraju...

Cibona u susretu s Dubravom nije imala pravo na kiks. Ako još uvijek žele napraviti sada već i čudo te doći do treće pozicije, morali su pobijediti Dubravu. A koliko je Dubrava neugodna, imali su mogućnost vidjeti u prvom susretu u Domu Dražena Petrovića kada je Dubrava trebala doći do zaslužene pobjede.

Ali taj poučak očito Ciboni nije bio dovoljan. U susret su ušli mlako i Dubrava ih je bacila na koljena u ranoj fazi susreta. Domaćin je poveo s 20:4 i u tom razdoblju posve nadigrao Cibonu. No u Ciboni imaju sreću što imaju Chrisa Warrena, i taj Waren, daleko najbolji igrač Cibone ove sezone, serijom 9:0 uspio je "Vukove" koliko-toliko vratiti u utakmicu.

Do kraja prve četvrtine Dubrava je još održavala prednost, a već u drugoj četvrtini gosti su zaigrali ozbiljnije i počeli se vraćati u utakmicu. Uz Warrena proradili su i HoskinMulaomerović i Cibona se dovukla u 16. minuti na svega poen zaostatka, 34:33. Do poluvremena nisu uspjeli preuzeti vodstvo, ali u drugom dijelu mije im trebalo dugo da prelome utakmicu.

Rozić je dobro počeo, donio Ciboni prvo vodstvo 50:48, a onda su se priključili Mulaomerović, Warren i Vukušić te je Cibona pobjegla na 60:52.

Petorka Mulaomerović, Warren, Rozić, Vukušić, Hoskin iznijela je teret utakmice i napravila preokret. Kasnije se Dubrava nije mogla vratiti, prednost je sve više rasla i Cibona je na kraju upisala uvjerljivu pobjedu.

Ono što će Cibonini navijači pamtiti iz ovog susreta je konačno kakva-takva minutaža za talentiranog Krušlina koji je uzvratio s 13 poena. Dubravin dragulj Vragović ubacio je 15 poena, a toliko skokova uhvatio je Dubravin centar Kartelo.