Šibenik - Cedevita: Čolak Zagrepčane vodio do pobjede

Ivana Jurica • četvrtak, 08.05.2008.

Nakon poraza od Cibone u Zagrebu i drugi zagrebački klub Cedevita pobijedio je mladu šibensku ekipu, ovog puta na Baldekinu. Do pobjede od 87:66 vodio ih je Frano Čolak sa 33 postignuta koša. Centarska linija gostiju zapravo je bila nerješiva enigma za oslabljeni domaći sastav tijekom cijele utakmice …

Šibenčani su se dobro držali u otvaranju utakmice. Imali su minimalnu prednost, a Cedevita je poentirala uglavnom s centarske pozicije. Četiri uzastopna koša Filipa Vukičevića donijela su Šibenčanima prednost od šest koševa (16:10), no, Parezanović i Čolak nerješiva su enigma za domaću momčad: lako poentiraju pod koševima ili pak s linije slobodnih bacanja. Na prvi predah igrači Zorana Kalpića, ipak, odlaze s plus dva (19:17).

U prvom dijelu druge četvrtine Šibenčani su se još držali uz bok Cedeviti, vodili su sve do 16. minute, ali izostanak ozlijeđenog Drezge i problemi koji su mučili Bilana i Pehara nisu domaćem treneru Kalpiću nimalo olakšali situaciju. Dapače, iskusna momčad Cedevita je u posljednje četiri minute prvog poluvremena serijom 14-0 došla do prednosti od 11 koševa razlike (32:43).

Određenu dozu živosti u igru domaćeg sastava svojim je ulaskom unio Filip Vukičević koji je i najzaslužniji za približavanje Šibenika na minus sedam (43:50). No, dalje od toga nije išlo, u domaćoj momčadi u ovoj utakmici nije bilo igrača koji bi povukao svoju momčad. S druge strane, Kelly i Čolak pogodili su trice i Zagrepčani su ponovno na +11 (47:58).

Rezultatom 54:66 ušlo se u posljednjih deset minuta. U tom razdoblju prednost gostiju samo je još više rasla, domaćinima ništa nije polazilo za rukom. S četiri trice (po dvije Kellyja i Bašića) gosti su došli do +22 (61:83) pa je do kraja utakmice postajalo samo jedno pitanje: s kolikom će razlikom gosti pobijediti. Na kraju +21 (87:66), zaslužena pobjeda Cedevite.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Cedevitin centar Čolak s 33 koša, od čega 21 u prvom poluvremenu, dok je Kelly dodao 13. Kod Šibenika najviše je ubacio Petković (15), Vukičević je dodao 12, a Tomeljak 11.