Svjetlost Brod - Dubrava: Petorica dovoljna

Branimir Korać • subota, 10.05.2008.

Nakon što su posljednje susrete igrali tek sa šest igrača, Brođani su danas imali na raspolaganju "čak" osmoricu, no trojica su tek statirala, ali i to je bilo dovoljno za neraspoloženu Dubravu...

Možemo reći kako smo očekivali neizvjesniju utakmicu u Slavonskom Brodu. Momčadi podjednake kvalitete trebale su garantirati neizvjesnost, ali gosti iz Zagreba nisu bili raspoloženi za igru i Svjetlost je na kraju slavila sa 68:54. Pobjeda Svjetlosti još je većeg značaja ako se zna da su imali tek petoricu strijelaca i tek petoricu igrača koji su ostvarili kakav takav učinak. Preostala trojica koji su igrali nisu baš pomogli previše, ali Dubrava nije to znala iskoristiti i odigrati na kartu velikog umora brodske momčadi koja je proteklim utakmicama igrala sa svega šest igrača.

Bio je to izjednačen dvoboj do posljednje četvrtine. Sredinom treće četvrtine Dubrava je još imala prednost, činilo se kako će se neizvjesnost koja je do tada trajala nastaviti do kraja susreta, međutim tada domaćin radi seriju i odvaja se. Dubrava se pokušava spasiti dalekometnim šutevima, trica ih uopće nije slušala i to sui Brođani koristili i samo povećavali prednost. U posljednjoj dionici prednost je brzo narasla do deset poena i rutinski je održavana sve do kraja susreta.

Vrlo loš šut za tricu (4/18) i čak 19 izgubljenih lopti glavni su razlozi poraza Dubrave. Domaćin je to znao iskoristiti i na kraju pretočiti u pobjedu.