Cedevita - Cibona: Izostao veliki američki dvoboj

Kristian Hohnjec • subota, 10.05.2008.

Malobrojni su odlučili dio subotnje večeri potrošiti u Sutinskim vrelima. Pokazalo se ispravim, budući da su Cibosi otpor domaćina u 13. kolu Lige za prvaka slomili već u prvoj četvrtini. Sunarini igrači odigrali su nekarakteristično čvrsto obranu, a u napadu je vukao rutiner Mulaomerović...

Cibona je izvrsno otvorila susret i već u 4. minuti prisilila Radulovića da pozove timeout (4:13). Iako je pokušavao s Bašićem i Dujmovićem, Cedevitin strateg zbog ozljede kapetana Primorca nije imao adekvatno rješenje na poziciji playmakera. Cibona je krajem prvog poluvremena otišla na +20 (33:53), te je bez velikih problema završila posao - 79:93.

"Primorac je igrao zadnje dvije utakmice pod blokadom, nisam ga imao srca siliti da još jednom stisne zube s obzirom na to koliko nam je dao ove sezone. Mi ni u jednoj utakmici nismo bili blizu pobjede protiv NLB ligaša, možda je to naša realnost", kazao je Radulović.

Cibonu je još jednom predvodio Damir Mulaomerović, koji je u završnici sezone u odličnoj formi. Mula je za samo 23 minuta ubacio 23 poena uz šest asistencija. "Izuzetno sam zadovoljan. Od samog starta napravili smo odlučujuću prednost i lagano priveli utakmicu kraju", komentirao je Ivan Sunara.

Corey Williams ušao je kada je sve već bilo odlučeno, ali veliki pucački okršaj je izostao budući da Radulović nije koristio Goda Shammgoda. Cedevita u posljednjem kolu igra nevažnu utakmicu u Dubravi, dok će Cibona tražiti +10 i treću poziciju protiv Zagreba.