Zagreb CB – Šibenik: Mravi uvjerljivi

Ivana Jurica • subota, 10.05.2008.

Do jubilarne desete pobjede u Ligi za prvaka došao je Zagreb Crobenz. Na domaćem terenu Mravi su bili bolji od oslabljenih Šibenčana rezultatom 99:72. Gotovo cijelu utakmicu Zagreb je bio u vodstvu, a odlučujuća je bila treća četvrtine...

Već krajem druge minute igre Simon je Zagreb doveo do vodstva od 8:4. Maleš je Šibenik vratio do minimalnog zaostatka, a vrlo brzo i do vodstva. Pet je koševa postigao i Miro Bilan, pa je u šestoj minuti gostujući sastav imao šest poena viška (12:18). No, Ante Tomić do kraja četvrtine postiže 11 koševa i Zagreb na prvi predah odlazi s plus šest (26:20).

U 13. minuti nakon trice Simona Mravi su na plus deset (37:27). Igrači Zorana Kalpića u nekoliko su navrata dolazili do zaostatka od pet, šest koševa, ali ne i bliže. U posljednjoj minuti prvog poluvremena tricu je pogodio i Morović, pa je na semaforu na isteku prvih 20 minuta svjetlilo 50:41.

Gordan Zadravec je s pet koševa otvorio treću četvrtinu. Domaćin je već u 21. minuti imao prednost od 17 koševa (58:41), a četiri minute poslije i okruglih 20 koševa prednosti (70:50). Nerješiva enigma za Šibenčane pod košem bio je centar Tomić.

U posljednjih deset minuta ušlo se rezultatom 80:58. Iskusni domaći sastav sigurno je održavao stečenu prednost nad gostima koji su igrali bez svog najboljeg igrača i kapetana Luke Drezge. Dvije trice na kraju (Garma, Bašljan) samo su još više učvrstile konačan dojam o zasluženoj pobjedi Zagreb Cro Benza.

Najefikasniji u redovima Zagreba bio je Tomić s 27 koševa i sedam asistencija. Dvoznamenkasti su bili i Simon s 15 i Babić s deset koševa. U redovima Šibenika četvorica igrača bila su s dvoznamenkastim brojem koševa: Rončević je ubacio 13, Vrkić 12, Maleš 11, a Vlaić deset.