Ostali sportovi

Dva gimnastička odličja za Hrvatsku!

Ivana Spahija • nedjelja, 11.05.2008.

Odličan rasplet ponudio je finalni dan Europskog prvenstva u gimnastici koje se održava u švicarskoj Lausanni. Naši gimnastičari Filip Ude i Robert Seligman zauzeli su drugo, odnosno treće mjesto u finalu konja s hvataljkama...

Filip Ude, koji je zauzeo šesto mjesto u kvalifikacijama, odličnom je vježbom u samom finalu donio europsko srebro Hrvatskoj. Ude je za svoju vježbu zaradio ocjenu 15.625, što mu je bilo dovoljno za plasman na drugo mjesto. Zlato je pripalo Mađaru Krisztianu Berkiju, koji je za svoju vježbu dobio visoku ocjenu 16.025, a podbacio je glavni favorit finala, Rus Nikolaj Kryukov, koji je zauzeo tek pretposljednje mjesto.

Odličan je bio i drugi naš gimnastičar, Osječanin Robert Seligman. Treće mjesto iz kvalifikacijskog dijela natjecanja Seligman je "preslikao" i u finale, te se s ocjenom 15.550 pobrinuo da Hrvatska iz Lausanne ode s dvije osvojene medalje, srebrom i broncom. Ovo će prvenstvo biti zapamćeno u povijesti hrvatske gimnastike, jer je ovo prvi put da je naša zemlja osvojila europska odličja u ovom sportu.