Treća pobjeda i plasman na Euro

Zvonimir Šimunović • nedjelja, 11.05.2008.

Prema očekivanjima, hrvatska je kadetska rukometna reprezentacija (U-18) i u trećoj utakmici kvalifikacijskog turnira za Europsko prvenstvo pokazala da je najbolja reprezentacija koja je ovoga vikenda nastupala u Puli. Iako je Belgija Hrvatskoj pružila do sada najveći otpor, konačnih 26:23 potvrdilo je stopostotni učinak i plasman u Češku...

Kao i u prva dva nastupa, hrvatske rukometne nade već su u prvom poluvremenu slomile otpor suparnika. Belgijci nisu imali rješenja za sjajnu hrvatsku obranu i raznovrstan napad, tako da je plus osam iz prvih 30 minuta bila dovoljna zaliha za nastavak susreta.

Hrvatska je tako s tri pobjede i ukupnom gol-razlikom plus 57 osvojila prvo mjesto u skupni 3. Ono joj osim plasmana na smotru najboljih donosi i status nositelja u ždrijebu skupina za prvenstvo.

Drugo mjesto i također plasman na Euro, koje će se u Češkoj igrati u kolovozu ove godine, pripalo je Norveškoj koja je u svom zadnjem nastupu uvjerljivo pobijedila Gruziju.