Sporting u Ligi prvaka

Goran Tomičić • ponedjeljak, 12.05.2008.

Sporting je pred svojim navijačima u posljednjem kolu Bwin lige svladao Boavistu i izborio izravan plasman u Ligu prvaka. Benfica je ipak ostala bez trećeg mjesta, koje je pripalo Vitoriji Guimaraes...

Ivan je u petoj minuti donio Boavisti prednost u Lisabonu, no Romagnoli je u 12. minuti izjednačio s bijele točke. Pogodak vrijedan Lige prvaka za Sporting je u 23. minuti postigao Tiui.

Vitoria Guimaraes je uvjerljivom pobjedom protiv Amadore sačuvala treće mjesto i mjesto u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Mendes je u 37. minuti zatresao mrežu Amadore, a na 2:0 je u 71. minuti povisio Alan. Andrezinho je u 75. minuti otklonio sve dvojbe, a konačnih 4:0 je u 88. minuti postavio Desmarets.

Pobjeda protiv Vitorije Setubal Benfici ipak nije bila dovoljna za Ligu prvaka, već će momčad iz Lisabona igrati u Kupu Uefe. Katsouranis je u 27. minuti pogodio za prednost domaćina, a pobjedu je u 41. minuti osigurao Cardozo. Maritimo je pogotkom Mossora u 60. minuti svladao Leixoes i izborio plasman u Kup Uefe.

Pacos Ferreira uzela je samo bod u Leiriji i prema rezultatima na terenu trebala bi ispasti u niži rang, ali moguće je da zadrži prvoligaški status umjesto kažnjene Boaviste. Gosti su poveli preko Williama u 29. minuti, a Patrick je u posljednjoj minuti šokirao Pacos Ferreiru.

Bwin liga, 30. kolo:
Sporting - Boavista 2:1, Benfica - Vitoria Setubal 2:0, Vitoria Guimaraes - Amadora 4:0, Leixoes - Maritimo 0:1, Uniao Leiria - Pacos Ferreira 1:1.