Split CO - Svjetlost: Arhiviran prvi cilj sezone

Bernard Jurišić • utorak, 13.05.2008.

U utakmici koja je većim dijelom predstavljala "ganjanje" što veće razlike domaće momčadi, kako bi eventualnom pobjedom Zagreba protiv Cibone poboljšali koš-količnik i ostali na drugom mjestu, košarkaši Splita pobijedili su Svjetlost 103:69...

Slika 1 od 1.

Prva četvrtina ponudila je vjeru malobrojnim navijačima domaće momčadi kako lov na "40 razlike i više" nije "nemoguća misija". Katastofalno su gosti ušli u utakmicu, nakon šest minuta na semaforu je svijetlilo 22:2, nešto kasnije i 27:5. Vrlo raspoloženi Perić i Rudež zatrpavali su obruč Brođana uglavnom s unutarnjih pozicija, a Grbešić je do pred sam kraj bio jedini strijelac za goste.

Slika 2 od 2.

Nakon "stvaralačke pauze" od nekoliko minuta, drugi dio druge četvrtine donio je novi "stampedo" Splićana, čija se prednost popela na 56:28, a da nisu promašili dvije kontre u zadnjoj minuti, mogli su već na odmor otići s "tri četvrtine" odrađenog posla u lovu na razliku.

Slika 3 od 4.

Kadeti prvaci Hrvatske

Prije početka utakmice na parket su po zasluženu porciju pljeska s tribina izašli kadeti KK Split. Oni su na nedavnom završnom turniru postali novi prvaci Hrvatske u svom uzrastu.

Gostujući igrači s poluvremena su se vratili pred sam početak treće četvrtine, pa su u nastavak ušli bez seknude zagrijavanja. To je, izgleda, pomoglo, pa su nakon rekordnih 66:33 u 23. minuti, Brođani počeli smanjivati prednost. Posebno su raspoloženi bili Rimac (šest trica u trećoj četvrtini) i Karlović (9 ubačaja), pa su serijom 0:8 gosti smanjili na 66:41. U trećoj četvrtini Svjetlost je ubacila čak 30 poena.

Slika 4 od 5.

U zadnjoj četvrtini prednost Splićana ipak je otišla preko 30 poena, no konačnih 103:68 nije ništa značilo, pošto je Cibona pobijedila Zagreb, čime su Splićani zapečatili drugo mjesto i nastup u NLB ligi sljedeće sezone, što je bio prvi cilj u ovom prvenstvu.

Slika 5 od 6.

"Žuti" su igrali bez ozlijeđenih Garnetta i Ivanova, a prvi čovjek susreta bio je Hrvoje Perić s 33 poena i 8 skokova za 28 minuta provedenih na parketu.