Dubrava - Cedevita: Gostujuća pobjeda za kraj

Branimir Korać • utorak, 13.05.2008.

Cedevita i Dubrava odigrali su susret za prestiž u kojem rezultat nije bio toliko važan. Pobjedu su na kraju odnijeli košarkaši Cedevite...

Nikakvog rezultatskog značaja nije imao dvoboj Dubrave i Cedevite. Dubrava je i s pobjedom ostajala na posljednjem mjestu dok je Cedevita zabetonirala petu poziciju i njihov dvoboj posljednjeg gola bio je samo prestiža radi.

Iako rezultat u ovom meču nije mogao nešto promijeniti po pitanju konačnog plasmana, obje momčadi ušle su u susret tražeći pobjedu. Cedevita je bolje otvorila utakmicu i brzo stekla prednost od pet-šest poena i do kraja prve četvrtine domaćin ih je pokušavao uhvatiti, ali neuspješno. U završnici četvrtine Dubrava se približila na dva poena nakon trice Šakića, no bliže nije mogla.

Šakić i Kartelo na startu druge dionice donijeli su Dubravi ipak minimalnu prednost koja je ubrzo poništena, a Cedevita serijom 12:0 do 16. minute bježi na 43:30. Domaćin odmah uzvraća serijom 10:0 i smanjuje zaostatak, ali Čolak i Kelly tricama u zadnjoj minutu ponovno vode Cedevitu na 49:40, pristojnu prednost uoči drugog dijela.

Sredinom treće četvrtine Dubrava se ponovno posve približila, ali ponovno Kelly i Čolak do sredine treće četvrtine vraćaju Cedevitu u sigurne vode. Novi povratak domaćina najavio se u finišu kada je Gašparac položio za 82:78, ali gosti brzo odgovaraju, stvaraju konačnu zalihu i mirno odlaze do pobjede.