Šibenik - Zadar: Rutinska pobjeda Zadra

Ivana Jurica • utorak, 13.05.2008.

Momčad iz Jazina novom pobjedom zaključila je Ligu za prvaka. Na šibenskom Baldekinu mladi domaći sastav nije mogao parirati iskusnijim i kvalitetnijim Zadranima u utakmici koja je završila rezultatom 77:94. Šibenčanima je to bila posljednja utakmica u sezoni, dok Zadrane očekuje sama završnica Prvenstva Hrvatske...

Narančasti su odlično otvorili utakmicu. Koševima Filipa Vukičevića došli su do vodstvo od 6:0. Zadar se malo tražio na početku, prve tri minute ostao je bez koša iz igre, pa je Šibenik došao do svog najvećeg vodstva na utakmici (12:4). Kratko je trajala prednost domaćih, jer gosti rade seriju 8:0 i dolaze do izjednačenja, a ubrzo i prvog vodstva nakon koša Johnsona (16:18). U devetoj minuti Brewer pogađa tricu i Zadar je na plus pet (18:23), a plus pet imao je i na kraju prvih deset minuta (20:25).

S pet uzastopnih koševa Zadar je početkom druge četvrtine došao do plus devet (26:35). Domaći su se košarkaši držali na zaostatku od sedam-osam koševa. U 18. su minuti došli na samo minus tri (35:38), ali Zadar je odgovorio serijom 8:0 i došao do najveće prednosti do tad (35:46). Do odlaska na odmor tek je Tomeljak pogodio za 37:46 nakon prvih 20 minuta.

Tricom Johnsona gosti su početkom drugog poluvremena na plus 12 (41:53). Tricama uzvraćaju i Šibenčani (Drezga), ali nekoliko brzopletosti i pogrešaka koštalo ih je nesmanjivanja zadarske prednosti koja je u 28. minuti iznosila 16 koševa (49:65).

U posljednjih deset minuta Zadar je ušao s +15 (70:55) koje je bez problema držao do kraja utakmice. Imali su gosti u jednom trenutku i +20 (64:84), ali Šibenčani su s nekoliko trica (Rončević, Vrkić, Tomeljak, Drezga) zaostatak smanjili na ispod 20 koševa, odnosno na konačnih 77:94.

Najefikasniji igrači u domaćoj momčadi bili su Drezga s 14 i Vrkić s 13 koševa, dok su Vukičević i Tomeljak dodali po 11. Kod Zadrana najviše je ubacio Brewer (18), a dobru pratnju imao je u Stipčeviću (15), Johnsonu (12), Štimcu (12) i Laliću (11).