Šveđanima druga pobjeda

Branko Barić • srijeda, 21.05.2008.

Šveđani su prva reprezentacija koja je na Svjetskom ekipnom prvenstvu u Düsseldorfu osigurala i drugu pobjedu. Amerikanci i Argentinci su poravnati nakon prvog dana drugog kola, dok se u oba susreta "plave" skupine odigrao tek po jedan singl...

Thomas Johansson spasio je četiri meč-lopte protiv Michala Tabare da bi došao do pobjede 6:2, 4:6 i 7:6 i pobjedonosnog boda za Švedsku u susretu sa Česima. Tabara, kojemu je ovo bio prvi meč na ATP razini još od 2005., imao je vodstvo 3:0 u odlučujućem setu, a kod 5:3 i servisa za meč imao je čak i 40:0. Nije iskoristio, kao ni još jednu prednost nakon toga, pa su Česi doživjeli i drugi poraz na turniru. Ranije je Robin Soderling sa 6:4, 1:6 i 6:3 svladao Tomasa Berdycha i doveo Šveđane u vodstvo.

Vodstvo su imali i Amerikanci protiv Argentine nakon što je James Blake sa 7:6, 6:4 svladao Guillerma Canasa, no Juan Ignacio Chela izjednačio je ukupan rezultat nadigravši Waynea Odesnika u dva seta. Odluka o pobjedniku ovog dvoboja past će nakon sutrašnje igre parova.

U plavoj skupini odigrana su tek dva pojedinačna susreta. U obračunu Nijemaca i Talijana domaćinima je početnu prednost donio Philipp Kohlschreiber pobjedom nad Potitom Staraceom, dok David Ferrer odličnim nastupom protiv Mikhaila Južnjog osigurao vodstvo Španjolcima protiv Rusa.