Lottomatica u završnici, Ukić najbolji

Ivana Spahija • utorak, 27.05.2008.

Košarkaši Lottomatice Rome uspjeli su u svom naumu i u trećem polufinalnom susretu doigravanja talijanskog košarkaškog prvenstva ostvarili su treću pobjedu nad momčadi Air Avellina. Time su se izabranici Jasmina Repeše pridružili Montepaschiju iz Siene u finalu doigravanja...

Veliki uspjeh ostvarili su Rimljani plasmanom u finale doigravanja. Repešina momčad se tako našla u prilici prirediti senzaciju i uzeti naslov prvaka Italije. Na tom im se putu nalazi odlična momčad Montepaschija iz Siene koja neće biti lak zalogaj za Lottomaticu. U trećem susretu polufinala rimska je momčad na domaćem terenu svladala Air Avellino rezultatom 77:70 u prilično čudnoj utakmici koja je mogla završiti loše po Lottomaticu.

Utakmicu su furiozno otvorili domaćini, koji su već nakon uvodnih deset minuta imali 13 poena prednosti (22:9). Druga četvrtina donijela je još bolju igru Rimljana, koji su na odmor otišli pri +26 (46:20) i već se tada činilo da je pitanje pobjednika riješeno. I u nastavku su domaćini gazili sve pred sobom, treća četvrtina okončana je s 20 poena prednosti za Lottomaticu (64:44), no u posljednjih deset minuta Repešini izabranici gotovo su prokockali pobjedu. Probudili su se i gosti, koji su, ponajprije zahvaljujući tricama raspoloženog Petera Lisickyja, uspjeli pritisnuti domaćine, ali je za preokret ipak bilo prekasno.

Najbolji u redovima pobjedničke momčadi bio je Roko Ukić. Naš je košarkaš za 23 minute provedene na parketu postigao 12 poena uz pet skokova i tri asistencije. Nikola Radulović ostvario je mizeran učinak u dresu Avellina, za 22 minute igre upisao je osam skokova i jednu asistenciju. Iz momčadi Avellina najviše se istaknuo Peter Lisicky s 24 ubačena poena.

Lega A Basket, polufinale, doigravanje, treća utakmica: Lottomatica Roma - Air Avellino 77:70.