Britanska nada i dalje živi

Vedran Babić • subota, 28.06.2008.

U dvobojima trećeg kola Wimbledona nije bilo neočekivanih rezultata. Domaća uzdanica Andy Murray prošao je Tommyja Haasa, Gasquet je slavio u francuskom okršaju, Rafael Nadal je arhivirao Nicolasa Kiefera, a Mihajl Južnji je u maratonskom meču izbacio Radeka Štepaneka...

Nakon odlaska Tima Henmana, Englezi sanjaju svog prvog pobjednika još od 30-ih godina prošlog stoljeća. Sav teret njihovih očekivanja na leđima je Škota Andyja Murraya, koji je u današnjem meču nadigrao bivšeg drugog tenisača svijeta, Tommyja Haasa. Murray je kontrolirao razvoj situacije od početka do kraja, dopustivši Haasu drugi set u 13. igri, no pobjednik ni u jednom trenutku nije dolazio u pitanje. Poslije dva i pol sata Murray je izborio osminu finala po drugi put u karijeri sa 6:4, 6:7 (4), 6:3, 6:2. Tamo ga čeka lanjski polufinalist Richard Gasquet, koji je svladao sunarodnjaka Gillesa Simona u četiri seta.

Drugi nositelj Rafael Nadal mučio se u prvom setu protiv četvrtfinalista Wimbledona iz daleke 1997., Nicolasa Kiefera, da bi nakon osvojenog tie breaka do kraja meča izgubio samo pet gemova. U pohodu ka novom finalu Wimbledona Rafu će pokušati zaustaviti Mihajl Južnji. 17. nositelj iz Rusije preživio je triler u meču protiv Radeka Štepaneka, ali je nakon više od četiri sata igre slavio sa 6:3 u petom setu. Iz ovog meča valja izdvojiti i podatak da je Štepanek imao čak 15 prilika za break, ali je iskoristio samo jednu!

Janko Tipsarević u tri je seta porazio 25. nositelja Dmitrija Tursunova, te će se u osmini finala sastati s nekadašnjim petim tenisačem svijeta, Nijemcem Rainerom Schuettlerom. Schuettler je sedam puta oduzeo servis Guillermu Garciji Lopezu za pobjedu od 6:2, 6:3, 6:4. Dvoboj dvaju iskusnih tenisača pripao je Arnaudu Clementu, koji je u četiri seta izbacio Jürgena Melzera.

Wimbledon, muški, 3. kolo: Tipsarević (Srbija) – Tursunov (Rusija, 25) 7:6 (1), 7:6 (3), 6:3, Schuettler (Njemačka) – Garcia Lopez (Španjolska) 6:2, 6:3, 6:4, Clement (Francuska) – Melzer (Austrija) 4:6, 6:3, 6:4, 6:4, Gasquet (Francuska, 8) – Simon (Francuska, 28) 6:3, 6:3, 6:7 (3), 6:3, Murray (Velika Britanija, 12) – Haas (Njemačka) 6:4, 6:7 (4), 6:3, 6:2, Južnji (Rusija, 17) – Štepanek (Češka, 16) 7:5, 6:7 (5), 6:4, 6:7 (4) 6:3, Nadal (Španjolska, 2) – Kiefer (Njemačka, 27) 7:6 (3), 6:2, 6:3.