Prvijenac Jerteca protiv Rudara

Goran Tomičić • nedjelja, 29.06.2008.

Hajduk je i u drugoj pripremnoj utakmici u Sloveniji upisao pobjedu, a protiv Rudara se u strijelce upisao i Darijo Jertec. U pobjedi 3:2 strijelci su još bili Rukavina i Pandža...

Darijo Jertec je sjajno debitirao u Hajduku, a Goran Slavkovski ipak nije bio spreman, iako se očekivao njegov nastup. Hajduk je prvu priliku imao u 11. minuti, no Andrić je iz daljine pucao preko gola. Dvije minute kasnije je Subašić lako zaustavio Peričev pokušaj iz daljine, no Slovenci su ipak poveli u 17. minuti. Grbić je proigrao Tolimira, koji se uspio osloboditi Subašića, ali njegov udarac je zaustavila stativa, no do odbijene lopte je opet stigao Grbić i poslao je u praznu mrežu.

Bušić je u 22. minuti krenuo sam prema vratima domaćina, ali je Jahić sjajnim refleksom zaustavio njegov udarac. Nakon toga je slijedio desetak minuta dominacije Rudara, no bez većih opasnosti za Subašića. Gabrić je u 33. minuti loše reagirao nakon proigravanja Jerteca, a tada je Hajduk preuzeo inicijativu.

Pet minuta kasnije je Andrić dobro izveo slobodan udarac, no Jahić je siguran. Izjednačenje je stiglo u 40. minuti, kad je Andrić iz kornera pronašao Rukavinu, koji je prekrasno desnom nogom primio loptu i potom s vrha kaznenog prostora preciznim udarcem ljevicom svladao nemoćnog domaćeg vratara. Hajduk je mogao povesti već u idućem napadu, kad je Oremuš ostao nepokriven ispred Jahića, ali je vratar Rudara još jednom dobro reagirao.

Goran Vučević je u drugom dijelu uveo Linića, Tičinovića i Jozinovića, a na klupu su preselili Strinić, Oremuš i Gabrić. U 53. minuti je umjesto Andrića priliku dobio Pezo. Jertec je u 59. minuti odigrao dvostruko proigravanje s Bušićem i potom s dvadesetak metara prizemnim udarcem poslao loptu u desnu stranu slovenske mreže za prednost Hajduka.

Potom je pao ritam igre i nikakvih prilika nije bio do 77. minute, kad je Rudar izjednačio. Omladič je bio precizan iz slobodnog udarca, no Subašić je ostao nemoćan tek nakon što je Ljubičić skrenuo loptu. Hajduk je odmah u sljedećoj minuti potvrdio pobjedu. Linić je ubacio iz kornera, a Pandža je bio najviši u skoku i glavom je poslao loptu u mrežu.

Prijateljska utakmica: Rudar - Hajduk 2:3

Hajduk: Subašić, Rubil, Buljat (od 75. Kovačević), Živković (od 66. Pandža), Strinić (od 46. Linić), Oremuš (od 46. Tičinović), Jertec (od 70. Ljubičić), Andrić (od 53. Pezo), Gabrić (od 46. Jozinović), Bušić, Rukavina