Hajduku pobjeda protiv Poljaka

Maja Giljanović • srijeda, 02.07.2008.

I na trećoj pripremnoj utakmici ovog ljeta Hajduk je trijumfirao - nakon šestice protiv Palome i 3:2 pobjede nad Rudarom, Splićani su lani sedmoplasiranu momčad Poljske, Cracoviju pobijedili s 2:0...

Goran Vučević je na travnjak u Belincima poslao sljedeću jedanaestoricu: Tomić - Rubil - Pandža - Živković - Strinić - Jertec - Andrić - Gabrić - Rukavina - Bušić - Kalinić, a Cracoviju je Hajduk u prvom dijelu posve nadigrao.

Poveo je Hajduk odmah u 6. minuti golom kapetana Srđana Andrića s oko 20 metara, a prednost se u prvoj trećini utakmice mogla barem utrostručiti - šutevi Kalinića u 8. i 11. te Rukavine u 20. minuti završavali su, naime, u rukavicama raspoloženog vratara Olszewskog ili pored njegovih vratiju.

S druge strane Cracovia je u prvih 45 minuta zaprijetila samo jednom - Nowak je u 25. minuti, međutim, izbivši sam pred Tomića loptu s nekih sedam metara poslao poviše prečke.

U 43. na ubačaj odličnog Jerteca poljski veznjak Klus igra rukom pa s bijele točke na 2:0 preciznim i snažnim udarcem povisuje jedini Hajdukov reprezentativac Nikola Kalinić.

U nastavku su Poljaci koji su inače ovog vikenda eliminirani od bjeloruskog Šahtjora iz Soligorska (ukupno 5:1) pružili još manje, a Vučević je nakon sat vremena igre prigodu pokazati se među ostalima i navijačima (njih 200-njak se ukazalo početkom drugog dijela) dao Goranu Slavkovskom.

Mladen Bartolović koji je u 46. ušao umjesto Kalinića (ušli su još i Linić i Oremuš) propustio je poentirati iz stopostotne prigode u 70. minuti - s osam metara mu brani Olszewski, ali ukupam je dojam nadasve pozitivan: Hajduk je u svakom pogledu nadigrao poljskog prvoligaša i odigrao najboljih zasad 90 minuta nove sezone.

Prijateljska utakmica: Hajduk - Cracovia 2:0