T-Mobile Bundesliga, 1. kolo, 08.07.2008, 19:30 h
Sturm Graz 3:1 Rapid Beč
Rapid Beč

Sturm pobjedom otvorio sezonu

Goran Tomičić • utorak, 08.07.2008.

Pobjedom Sturma protiv Rapida počela je nova sezona austrijske Bundeslige, a za momčad iz Beča debitirali su Nikica Jelavić i Georg Koch...

Sturm je poveo u 32. minuti, kad je Koch ispustio loptu nakon ubačaja iz slobodnog udarca, a poklon je iskoristio Sonnleitner. U posljednjoj minuti prvog dijela Haas je sjajnu akciju domaćina okrunio za 2:0. Dober je u 49. minuti lijepim udarcem iz daljine vratio nadu Rapidu, no Koch u 77. minuti nije uspio zaustaviti udarac Stankovića i Sturm je stigao do pobjede 3:1.

Nikica Jelavić je odigrao drugih 45 minuta, a Marijo Tokić nije nastupio. Ostale utakmice prvog kola igraju se u srijedu.