Šestica Salzburga za prvo mjesto

Mihaela Bradovski • srijeda, 09.07.2008.

Nakon što su jučer utakmicu prvog kola nove sezone odigrali Sturm i Rapid, danas je odigrano ostalih četiri susreta prve austrijeske lige. Najuvjerljviju pobjedu upisao je Red Bull Salzburg našeg Nike Kovača...

Klub kapetana hrvatske reprezentacije u prvome je kolu nanio težak poraz Mattersburgu u čijoj je obrani zaigrao i bivši "modri" Goce Sedloski. Mrežu vratara Borenitscha načeo je u 11. minuti Tchoyi. Janko je u susretu prvog kola postigao hat-trick i najavio odličnu sezone. Prvi je pogodak postigao u 33. minuti s bijele točke, a već tri minute kasnije postiže drugi i postavlja velikih 3:0. Do kraja poluvremena, točnije u 38. minuti mrežu gostiju pogodio je i Ngwat-Mahop. Janko je svoj treći, a ukupno peti pogodak postigao na početku nastavka, igrala se 50. minuta. Konačnih 6:0 postavio je Nelisse u 70. minuti. Niko Kovač odigrao je svih 90. minuta, dok Manuel Pamić nije nastupio. Salzburg je ovom pobjedom sjajno otvorio sezonu i zasjeo na prvo mjesto asutrijske lige.

Domaću, nešto manje uvjerljivu pobjedu upisali su nogometaši Rieda u susretu protiv Altacha. Prvi pogodak na susretu dijelo je Brennera u 25. minuti, dok su početkom nastavka pogotke postigli Lexa i Salihi. Lexa je precizan bio u 49., a Salihi u 55. minuti susreta.

Gosti su slavili u susretu Kapfenberga i LASK Linza. Nogometaši Linza upisali su minimalnu 1:0 pobjedu, a susret je odlučio pogodak Rasswaldera u 38. minuti. Silvije Čavlina stajao je na vratima pobjedničke momčadi svih 90. minuta, a punu je minutažu upisao i Ivica Vastić.

Jedini remi prvog kola dogodio se u susretu bečke Austrije i Austrije Kärnten. U 16. minuti poveli su gosti preko Chaile, a izjednačenje i konačnih 1:1 postavio je Ačimović u 75. minuti iskoristivši dosuđeni kazneni udarac. U momčadi domaćina Mario Bazina odigrao je cijelu utakmicu.