Stuttgart poražen u Rusiji

Goran Tomičić • subota, 19.07.2008.

Stuttgart je u prvoj utakmici trećeg kola Intertoto kupa upisao minimalan poraz na gostovanju protiv Saturna, a Aston Villa je remizirala u Danskoj...

Kirichenko je već u trećoj minuti postigao jedini pogodak za pobjedu Saturna protiv Stuttgarta. Aston Villa je protiv Odensea povela preko Carewa u sedmoj minuti, a domaći su izjednačili u 25. minuti kad je Sidwell poslao loptu u vlastitu mrežu. U 76. minuti je Laursen pogodio za novu prednost Aston Ville, no Christensen je u posljednjoj minuti postavio konačnih 2:2.

Elfsborg je pogotkom Avdića u 16. minuti svladao Rigu. Jedini gotovo sigurni putnik u drugo pretkolo Kupa Uefa je Grasshoppers, koji je pred svojim navijačima bio uvjerljiv protiv Burgasa. Švicarci su poveli preko Salatića u 21. minuti, a 20 minuta kasnije je Zarate povisio. Sabanović je u 79. minuti pogodio za konačnih 3:0.

Neftchi se domaćom pobjedom protiv Vasluija neočekivano približio velikom uspjehu. Azerbajđanci su poveli pogotkom Gerasimyuka u 28. minuti, ali je Genchev već u sljedećem napadu donio izjednačenje. Gostima je u 69. minuti isključen Balace, a Neftchi je to iskoristio preko Sadygova 15 minuta kasnije. U dvoboju Sturma i Honveda nije bilo pogodaka.

Lafita je u 54. minuti doveo Deportivo u vodstvo na gostovanju u Izraelu, a Riki je tri minute kasnije povisio. Jedini strijelac za Bnei Sachnin je u 59. minuti bio Genaim. Rennes je pogotkom Fannija tek u posljednjoj minuti izborio prednost protiv Tavriye. Pogodak Amoaha u 19. minuti pokazao se dovoljnim za slavlje Brede protiv Rosenborga.

Intertoto kup, treće kolo, prve utakmice
Elfsborg - Riga 1:0, Saturn - Stuttgart 1:0, Grasshoppers - Burgas 3:0, Neftchi - Vaslui 2:1, Sturm - Honved 0:0, Bnei Sachnin - Deportivo 1:2, Rennes - Tavriya 1:0, Breda - Rosenborg 1:0, Odense - Aston Villa 2:2