Slavlje talijanske i portugalske momčadi

Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.07.2008.

Danas su odigrane i posljednje dvije utakmica trećeg kola Intertoto kupa. U oba je susreta slavila gostujuća momčad, u Turskoj je slavila portugalska Braga, a u Grčkoj talijanski Napoli...

Panionios i Sivasspor, dvije momčadi koje su tek u uzvratnim utakmicama drugog kola "za dlaku" osigurale prolaz u treće, danas su na domaćim terenima izgubile rezultatom 0:1 i 0:2. Bolje od njih bile su momčadi Napolija i Brage.

Mrežu turskog Sivasspora nečeo je Linz u 45. minuti susreta, a drugi pogodak Brage, za vrlo miran uzvrat, postigao je Moises 12 minuta prije završetka. Za grčki Panionios kobna je bila 30. minuta kada je mrežu domaćeg vratara pronašao Bogliacino. Nogometaši Napolija osvojili su sva tri boda iako su igrali s igračem manje od 77. minute kada je crveni karton zaradio Rinaudo.

U jučerašnjih devet susreta samo je u jednom uspješniji bio gost (Deportivo u Izraelu), Honved i Aston Villa izvukli su remi dok je u preostalih šest susreta pobjeda ostala u gradu domaćina. Nedjelja je, izgleda, bila puno uspješnija za gostujuće momčadi.