Rennes na penale u Kup Uefa

Mihaela Bradovski • subota, 26.07.2008.

Večeras je odigrano osam uzvratnih susreta trećeg kola Intertoto kupa. Najneizvjesniji susret odigrali su nogometaši Tavriya i Rennesa, a nakon produžetaka u Kup Uefa, boljim izvođenjem kaznenih udaraca, prošla je gostujuća momčad. U Kupu Uefa zaigrat će i Aston Villa, Sturm i Deportivo...

U susretu Tavriya i Rennesa nakon produžetaka i penala sretniji su bili gostujući nogometaši. Prvi susret završio je rezultatom 1:0, a nakon što je istim završila i uzvratna ukakmica (strijelac Gigiadze u 70. minuti) odigrani su produžeci. Pobjednik se saznao tek nakon izvođenja kaznenih udaraca, serija je završila u korist gostiju pri rezultatu 9:10. Pogotkom Younga u 51. minuti susreta, u Kup Uefa, prošla je i momčad Aston Ville. Minimalna 1:0 pobjeda protiv Odensea bila im je dovoljna nakon remija iz prvog susreta.

Nakon 2:1 poraza u prvom, gostujućem susretu, nastup u Kupu Uefa izborilio je i Vaslui pobjedivši Neftchi u uzvratu na domaćem terenu. Pobjednik je odlučen u prvom poluvremenu, u svega osam minuta. Najprije je u 30. mrežu gostiju pogodio Burdujan, da bi u 38. minuti Luz postavio konačnih 2:0. Rezultaom 0:1 završio je susret između Černomereca i Grasshoppersa. Jedini pogodak na utakmici djelo je Bobadille iz 53. minute. Ukupnim rezultatom 4:0 Švicarci su izborili Uefa kup.

Još lakše od Grasshoppera u Kup Uefa prošla je momčad Brage. U prvom je susretu protiv Sivasspora slavila rezultatom 2:0, a danas je na domaćem terenu postigla još tri pogotka. Prvo je loptu u mrežu gostujućeg vratara poslao Matheus u 45. minuti. Nastavak susreta otvorio je Linz drugim pogotkom, igrala se 56. minuta, a konačnih 3:0 postavio je Aguiar i 70. minuti. Drugo poluvrijeme bilo je kobno za momčad Honveda. Mađari su protiv Sturma poveli u 7. minuti preko Smiljanića, no gosti u samo šest minuta dolaze do vrlo bitnog preokreta. U 72. minuti izjednačio je Beichler, a prolaz je Austrijancima donio Haas u 78. minuti susreta.

Posljednja dva susreta večeras završila su 1:0 pobjedom domaćina. Deportivo je svladao Bnei Sachnin, a Napoli Panionios. Deportivo je utakmicu i prolaz riješio već u prome poluvremenu pogotkom Valerona u 40. minuti dok je za Napoli bio precizan jedino Hamsik u 64. minuti.