Ostali sportovi

Amerikanci bez problema

Mario Majdić Natrlin • srijeda, 20.08.2008.

Ako je i postojao nekakav strah ili neizvjesnost vezana uz četvrtfinalnu utakmicu između SAD-a i Australije, Amerikanci su ih već rastjerali do sredine druge četvrtine i dominantno (116:85) ušli u razigravanje za medalje...

Australci su u utakmicu ušli ambiciozno. Nakon ranog odvajanja Amerikanaca (15-6), Australija se vraća tricama Millsa i Barlowa i drže se na nekoliko poena od SAD-a do kraja prve četvrtine koja završava minimalnim vodstvom Amerikanaca 25:24. Do poluvremena se to pretvorilo u 55:43, nakon što su Bryant i društvo pojačali tempo i brzim kontrama te individualnim blještavilom, uz dominantnu igru Howarda (osam poena za 13 minuta) napravili razliku koja je od tada išla samo prema gore.

Igrači s najjužnijeg kontinenta su nastavili tonuti odmah nakon predaha. Drugo poluvrijeme otvaraju Bryant (25 poena) i Anthony (15 poena) tricama i do sredine četvrtine na semaforu je 69:44, a dvije minute do kraja četvrtine, zvijezde NBA-a su na +30 (82:52). Od tada pa nadalje to je bilo raspucavanje, prilika domaćim gledateljima da uživo vide svoje idole sa zapada, dok su Australci pokušali smanjiti razliku. U tome nisu uspjeli i rezultat je zaustavio na 116:85.

Australiju su najbolje predstavljali razigravač Patrick Mills s 20 poena, Brad Newley s 10 i Glen Saville s 13 koševa. Prvo ime Australaca, Andrew Bogut, bio je potpuno nevidljiv i nikakav faktor s četiri koševa. Kod Amerikanaca je još jednu solidnu utakmicu odigrao LeBron James ubacivši 16 poena.

Pohod Amerikanaca na zlato se nastavlja, a do sada nitko nije pružio otpor koji bi nam dao bilo kakve naznake da bi medalja najvećeg sjaja mogla završiti negdje drugdje.

OI, košarka: SAD - Australija 116:85