Dvije utakmice, dva remija

Ante Pažanin • nedjelja, 24.08.2008.

U preostale dvije utakmice 2. kola Bundeslige vidjeli smo dva remija. U Bochumu se Wolfsburg nakon 2:0 domaćina uspio vratiti u utakmicu, dok su Köln i Eintracht također miroljubivo podijelili bodove...

U utakmici Bochuma i Wolfsburga nakon po dvije dobre prilike s obje strane prvi su poveli domaćini u 12. minuti. Nakon dobrog proigravanja Imhofa Slovak Sestak s vrha je šesnaesterca matirao vratara Wolfsburga Benaglia. U drugom poluvremenu Bochumu je trebalo samo pet minuta da poveća vodstvo na 2:0. Nakon ubacivanja Azaouagha Dabrowski je na drugoj vratnici glavom donio prednost svojoj momčadi. Wolfsburg je odgovorio već u sljedećoj minuti, nakon ubacivanja Schafera i pomutnje u obrani Bochuma Ricardo Costa se dobro snašao i s 11, 12 metara smanjio vodstvo domaćih nogometaša. Nakon perioda relativno mirne igre gosti se u 69. minuti vraćaju u utakmicu. Nakon dodavanja Misimovića Saglik se našao sam pred Fernandesom i nije mu bilo teško Wolfsburgu donijeti izjednačenje. Do kraja utakmice Wolfsburg je imao još tri odlične šanse odnijeti sva tri boda iz Bochuma, no završilo je bez pobjednika.

Malo mirniju utakmicu odigrali su Köln i Eintracht. Bolje i opasnije počeli su domaćini što im se isplatilo nakon 33 minute igre. Nakon duge lopte Özata pred golom Eintrachta dobro se snašao Novaković i s15-ak metara matirao vratara Nikolova. Šest minuta prije kraja prvog dijela Köln je propustio veliku šansu da poveća vodstvo. Ochs je u kaznenom prostoru srušio Radua i sudac je bez zadrške pokazao na bijelu točku s koje je pak Antar samo zatresao desnu vratnicu. U drugom poluvremenu Eintracht je bio nešto aktivniji i opasniji što je rezultiralo i izjednačujućim pogotkom u 81. minuti kada je nakon ubacivanja Amanatidisa Fenin glavom neobranjivo pogodio za 1:1. Do kraja nije bilo većih šansi i ovaj je dvoboj završio podjelom bodova.

Bundesliga, 2.kolo: Koln - Eintracht 1:1, Bochum - Wolfsburg 2:2