Bundesliga, 2. kolo, 22.08.2008, 20:30 h
Hannover 96 0:0 Energie Cottbus
Energie Cottbus

Da su kartoni bili golovi...

Zoran Zdelar • petak, 22.08.2008.

Hannover je dominirao tijekom većeg dijela utakmice, no ipak nije uspio svladati obranu Cottbusa čiji je član svih 90 minuta bio i Mario Cvitanović...

Dvoboj dviju momčadi koje su proteklog vikenda obje doživjele uvjerljiv poraz od 0:3 nije ponudio previše toga zanimljivog gledateljima, izuzev vrlo čvrste i grube igre. Morao je stoga sudac često vaditi karton. Utakmica bi tako bila daleko zanimljivija da su te kartone zamijenili golovi, jer bi ih u tom slučaju bilo i više no dovoljno - čak desetak. Energie Cottbus nije uspio ni završiti utakmicu sa svih 11 igrača, jer im je u 85. minuti drugim žutim kartonom iz igre isključen Ziebig.

Hannover je pokušavao probiti gostujući bunker, no Cottbus je uspio izdržati svih 90 minuta netaknute mreže te je utakmica i završila podjelom bodova bez golova. Domaćin u svakom slučaju može žaliti za brojnim propuštenim prilikama, a tijekom većeg dijela utakmice imali su i terensku dominaciju, no to nisu uspjeli iskoristiti na najbolji način.

Cijelu utakmicu u posljednjoj liniji Cottbusa odradio je bivši Dinamovac Mario Cvitanović, dok je Stiven Rivić u 76. minuti zamijenjen Ivicom Ilievom.