Prvak posrnuo u otvaranju

Ivana Spahija • subota, 30.08.2008.

Otvaranje nove sezone Serie A već je ponudilo prvo iznenađenje, i to posrtanje aktualnog prvaka Intera. Crno - plavi nisu uspjeli doći do sva tri boda iz gostovanja kod Sampdorije, već su se morali zadovoljiti neriješenim rezultatom. U drugom susretu dana Udinese je rutinski nadigrao Palermo...

Nova sezona Serie A nije započela uvjerljivo za talijanskog prvaka predvođenog novim trenerom Joseom Mourinhom. Gostovanje kod neugodnog protivnika Sampdorije nije proteklo glatko za Inter. Crno - plavi su u prilično neizvjesnom susretu podijelili bodove s momčadi iz Genoe, iako su sve do pred kraj susreta bili u vodstvu i imali sva tri boda u rukama.

Utakmica je započela pritiskom domaće momčadi, koja je preko Antonija Cassana s nekoliko poluprilika zaprijetila vratima Julia Cesara. Ipak, do vodstva su prvi došli gosti u 33. minuti. Ibrahimović je na rubu šesnaesterca odigrao dupli pas s Mancinijem, potom prošao dvojicu braniča Sampdorije i s lakoćom zatresao mrežu Mirantea za vodstvo Intera od 1:0.

Drugo poluvrijeme nastavilo se pritiskom Intera, domaćini se nikako nisu uspijevali približiti prostoru gostiju iz Milana, a crno - plavi su najviše prijetili preko Ibrahimovića i novopridošlog Mancinija. Sampdoria je do izjednačenja uspjela doći u 68. minuti. Stankevicius je poslao loptu u prostor, Maicon nije na vrijeme stigao izbiti loptu ispred Delvecchija koji je zatresao mrežu Intera i poravnao rezultat na 1:1. Tim je rezultatom susret i završen. Domaćini mogu biti vrlo zadovoljni teško, ali pošteno izborenim bodom, dok će Mourinho i društvo na prvu pobjedu u prvenstvu pričekati još barem sedam dana.

U drugoj utakmici dana, Udinese je odlično otvorio sezonu i pred domaćom publikom slavio s uvjerljivih 3:1 protiv Palerma. Junak dana je Antonio Di Natale, prvi strijelac Udinesea iz protekle sezone, koji je svojim dvama pogocima presudio gostima sa Sicilije.

Prvi pogodak u novoj sezoni Serie A postignut je već u devetoj minuti. Di Natale je dobro probio po lijevoj strani obrane gostiju i preciznim udarcem matirao gostujućeg vratara Ameliju. Mreža Palerma ponovno se tresla u 34. minuti, D'Agostino je s polovice igrališta odlično pronašao Di Natalea koji je rutinski rasparao mrežu Palerma za vodstvo domaćina od 2:0. Gosti su u 69. minuti smanjili rezultat na 2:1 zahvaljujući pogotku Bresciana, ali je samo minutu kasnije Palermu presudio Inler pogotkom za konačnih 3:1 i prvu pobjedu momčadi iz Udina. Naš Igor Budan zbog ozljede nije konkurirao za sastav Palerma.

Serie A, prvo kolo: Sampdoria - Inter 1:1, Udinese - Palermo 3:1.