Valencia zaboravila Superkup

Vedran Attias • subota, 30.08.2008.

Na otvaranju sezone u Španjolskoj - domaćini su bili uvjerljivi. Espanyol je u reprizi prvog kola prošle sezone slavio protiv Valladolida, a Valencia je ostavila poraz u Superkupu iza sebe i uvjerljivo slavila protiv Mallorce...

Čast igrati utakmicu otvaranja nove sezone pala je na Espanyol i Valladolid. Iskreno, nisu baš pokazali kako ju zaslužuju. Espanyol je upisao minimalnu pobjedu i tako, prvi puta u zadnjih sedam godina, otvorio sezonu pobjedom. Da stvari budu još zanimljivije, prošle su sezone prvo kolo igrali isti protivnici i Valladolid je slavio. Ne i ove subote.

Iako je momčad iz Barcelone bila prilično potresena odlascima Alberta Riere u Liverpool i Alberta Zabalete u Manchester City samo nekoliko sati prije početka sezone, uspjeli su doći do pobjede. Utakmica je počela vrlo loše i takva je bila sve do 23. minute kada smo vidjeli prvu kakvu - takvu priliku kada je pucao Valdo.

Do kraja poluvremena i dalje nismo vidjeli ništa, a onda je na samom početku nastavka odlučena utakmica. Iskusni Ivan de la Pena lijepo je s lijeve strane proigrao Luisa Garciju koji se lako oslobodio svog čuvara i poslao loptu iza leđa Asenja.

Samo nekoliko minuta kasnije asistent De la Pena mogao se i sam upisati u strijelce i riješiti pitanje pobjednika, no nije bio precizan. Sljedeću priliku također su imali domaćini - točnije, Raul Tamudo u 70., ali niti on nije bio dovoljno koncentriran. Iako su domaćini imali više prilika, na kraju su skoro skupo platili promašaje, no Kameni je nekoliko puta na kraju dobro reagirao i ostavio sva tri boda na Montjuicu.

Utakmica na Mestalli između Valencije i Mallorce također nije pružila posebno dobar nogomet, pogotovo u prvom dijelu. Iz prvih 20 minuta utakmice vrijedi istaknuti jedino izlazak Rubena Baraje zbog ozljede. U podjednakoj igri gdje su domaćini zaprijetili preko slobodnjaka Davida Ville, a gosti preko Pierrra Weba, ipak su domaćini poveli.

Naravno, strijelac je bio David Villa. Najbolji strijelac Europskog prvenstva u 34. je minuti poslao loptu glavom u gol. Samo četiri minute kasnije - novi pogodak i povećanje vodstva. Prvo je Mata odlično uposlio Villu, no njegov udarac Moya je obranio, ali ne i Matin udarac glavom u istom napadu. Tako je Valencia bez puno igre došla do velike prednosti prije odmora.

U drugom dijelu vidjeli smo nekoliko prilika s obje strane, no puno više su ih imali domaći igrači. Desetak minuta prije kraja, Vicente je iskoristio svoju i postavio konačnih 3:0. Na kraju je rezultat mogao biti i puno uvjerljiviji, no sigurno je kako će navijači Valencije biti zadovoljni i s ovih 3:0 kojima su Šišmiši otvorili novu sezonu i najavili bolja vremena za navijače na Mestalli.