2. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 07.09.2008, 16:30 h
Karlovac 1919 1:0 Suhopolje
Suhopolje

Jerneić presudio

Goran Tomičić • nedjelja, 07.09.2008.

Karlovac je u četvrtom kolu Druge HNL potpuno nadigrao Suhopolje i pobijedio 1:0 pogotkom Jerneića. Rezultat nije pravi prikaz odnosa snaga, budući da je Karlovac imao nekoliko izglednih prilika i samo je odlični vratar Kulić održavao nadu gostima...

2. HNL, 4. kolo

Karlovac - Suhopolje 1:0 (0:0)

Karlovac, Stadion Branko Čavlović Čavlek

Gledatelja: 650

Suci: Bojan Sobol (Rijeka), Josip Orišković (Opatija), Slaven Skender (Mrkopalj)

Strijelac: 1:0 Jerneić (71)

Žuti kartoni: Đurđek (16.), Kovač (17.), Pohižek (73.), Dujanić (76.), Pamić (88.), Liber (89.)

Karlovac: Grabovac, Pohižek, Fumić, Barić, Prpić (od 23. Paracki), Lišnić (od 46. Jerneić), Šorša, Pukec, Stambolija (od 61. Štefančić), Pamić, Dujanić

Suhopolje: Kulić, Liber, Ibrikis, Međimurec (od 60. Kuzmić), Đurđek, Džafić, Begović (od 16. Biškup), Mužinić, Viljevac, Kovač (od 20. Prlić), Gaćeša

Već od prvog sučeva zvižduka bilo je očito da je Karlovac bolja momčad, no borbeni gosti su se uspješno branili do 71. minute. Domaći su bili uvjerljivo bolji, no izostala je realizacija. Igrači Dragana Kraljika orijentirali su se na obranu, a prvi put su zaprijetili tek u završnici utakmice. Treba naglasiti da je strateg Karlovca Igor Pamić apsolutno pogodio s izmjenama.

Prpić je odmah u prvom napadu lijepo prošao kroz suhopoljsku obranu, no Kulić je uhvatio opasan ubačaj kapetana Karlovca. U trećoj minuti je Dujanić sjajno pucao s desetak metara, no vratar Suhopolja je sjajno reagirao. Karlovac je imao kontrolu igre, ali dugo se čekalo na opasnije prilike. Sljedećih desetak minuta proteklo je u lijepim kombinacijama Šorše i Pamića, ali nije bilo udaraca.

Borbeni Stambolija je u 14. minuti iskoristio neopreznost braniča Suhopolja i krenuo prema vratima, ali je njegov opasan udarac blokiran u posljednji trenutak. Osam minuta kasnije je opet bilo opasno pred Kulićem. Pamić je iz slobodnog udarca pronašao Šoršu, a on je proslijedio do Lišnića, koji je bio u odličnoj poziciji, no oklijevao je s udarcem i vratar Suhopolja se opet istaknuo.

U prvih pola sata igralo se samo na polovici Suhopolja, a Kraljik može zahvaliti sjajnom Kuliću što Karlovac već u ranoj fazi nije osigurao pobjedu. U 34. minuti je Paracki lijepo ubacio, a Lišnić je trenutak zakasnio. Pet minuta kasnije je Paracki odlično pucao s vrha kaznenog prostora, a bila je to samo prilika za novu Kulićevu paradu.

U 50. minuti je Suhopolje prvi puta zaprijetilo, no slobodan udarac Biškupa bio je dovoljan samo za korner. Sjajni Zvonko Pamić je u 54. minuti umalo postigao pogodak izravno iz kornera, no sjajni vratar Suhopolja je uz male teškoće još jednom spasio svoju mrežu. Inicijativa Karlovca se nastavila i u 59. minuti je Pukec povratnom loptom pronašao Stamboliju, koji je pucao preko gola. Gosti su rijetko prelazili na protivničku polovicu i u 66. minuti je Jerneić imao sjajnu priliku, ali je glavom s pet metara pucao preko gola.

Dvije minute kasnije je Pamić još jednom pokušao, a onda je stigla nagrada za bolju igru Karlovca. Jerneić je u 71. minuti krenuo prema vratima, no zakomplicirao je i otišao u stranu, no sjajno se okrenuo i ubacio, a na loptu je krenuo Štefančić, što je zbunilo Kulića i Karlovac je napokon stigao do zaslužene prednosti.

U 74. minuti su gosti odigrali jedinu opasnu akciju, a Grabovac je sjajno zaustavio pokušaj Džafića. Igrači Igora Pamića su u posljednjih 15 minuta mirno kontrolirali igru, a u 80. minuti je Jerneić mogao potvrditi pobjedu, no lijep udarac volejem otišao je kraj gola. Tri minute kasnije je u prilici bio i Dujanić, no nije bio precizan. U 85. minuti su Štefančić i Pamić odigrali sjajno dvostruko proigravanje, a nitko nije stigao na opasan ubačaj potonjeg. U posljednjoj minuti je Pamić sjajno pucao s dvadesetak metara, ali i to je otišlo preko gola.

Karlovac je tako stigao do treće pobjede u nizu i u sjajnoj atmosferi odlazi u Kutinu u sljedećem kolu, a Dragan Kraljik može biti jako zabrinut nastupom svojih igrača.