Junaci pokorili Solin

Ivana Strahija • nedjelja, 07.09.2008.

Iznenađenja u 4. kolu 2. HNL nije manjkalo. Tako su Junaci u Solinu bili bolji od domaćina, Vinogradar je pobijedio Trogir u gostima, a Imoćani su još uvijek bez bodova.

Hrvatski dragovoljac – Lokomotiva 2:1 (1:0 Tokić 30., 2:0 Zlatar 58., 2:1 Bagarić 87.)

Drugu je pobjedu za redom upisao Hrvatski dragovoljac, a pobijedio je nikog drugog do gradskog rivala Lokomotivu. Dragovoljci su s 2:0 mislili da su sigurni, no tek tada momčad Lokomotive kreće punom parom, pa je posljednjih par minuta susreta bilo iznimno uzbudljivo. Ipak, samo Bagarićeva lopta ulazi u gol Dragovoljca. Gradski derbi, valjda zbog vrućine, nije privukao zavidan, i očekivan, broj gledatelja.

Mosor – Segesta 1:0 (1:0 Švarić 70. 11 m)

Segesta je poražena u Žrnovnici, a susret je riješen tek u 70. minuti, kad su domaći konačno zaljuljali mrežu Siščana, i to s bijele točke. Srećko Bogdan nikako ne može biti zadovoljan ni ponašanjem svojih igrača na terenu, koji su pred kraj susreta već bili toliko nervozni da su zaradili dva crvena kartona, a jedan su dobili i domaći.

Pomorac – Moslavina 3:0 (1:0 Petrović 10., 2:0 Petrović 11., 3:0 Rac 50.)

Možemo reći da je Kutinjanine u Kostreni pobijedio Petrović, koji je u dvije minute iskoristio čak dvije pogreške obrambenog reda Moslavine. Druga pobjeda za Pomorce i drugi poraz za Moslavce, no prvenstvo je još dugo, pa se nitko previše ne uzbuđuje.

Trogir – Vinogradar 1:2 (0:1 Pinheiro 67., 0:2 Pinheiro 70., 1:2 Mijač 87.)

Trogirani tonu sve dublje, stigli su do 14. mjesta ljestvice, nakon jednog remija i čak tri poraza. Ovog su puta kobni bili nogometaši iz Mladine, čiji je Pinheiro, adut s klupe, praktički riješio susret. Vinogradarci su tako ostali neporaženi, i nadaju se nastaviti s tom navadom i dalje.

Solin – Junak 2:4 (0:1 Midenjak 9., 0:2 Sablić 27., 0:3 Surać 34., 0:4 Peraić 39., 1:4 Ćubrilo 57., 2:4 Vučemilović-Grgić 85.)

Kad Junaci pobjeđuju, čine to pravo junački, pa su tako u prvih 45 minuta hrabro stigli do 4:0 protiv do sada solidnih Solinjana. Tek su u drugom dijelu domaći proigrali, što dakako nije bilo dovoljno da se popravi nanesena šteta.

Slavonac CO – Međimurje 3:0 (1:0 Golubović 11., 2:0 Golubović 34., 3:0 Golubović 63.)

Slavonci valjda imaju neku tajnu uspjeha, jer su do sada skupili 10 bodova, i zauzeli prvo mjesto prvenstvene ljestvice. Nije im Međimurje u ovom kolu bilo doraslo, tim više što su gosti od 40. minute ostali bez svog vjernog golmana Čonkaša. Međimurci najavljuju zaokret na bolje, danas su održali i sastanak Skupštine kluba, a trebat će im puno truda da se iščupaju sa dna tablice.

Istra 1961 – Imotski 2:1 (0:1 Šuto 36., 1:1 Okić 68., 2:1 Okić 87.)

Gosti iz Imotskog su skoro pa došli do pobjede u Puli, ili barem boda, no sreća ih opet nije htjela, a momci Elvisa Scorie u drugom su se poluvremenu sjetili da ipak igraju kod kuće. Do 2:1 ih je doveo Okić, a Imoćani su i opet ostali kratkih rukava.