2. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 13.09.2008, 16:30 h
Međimurje 2:0 Istra 1961
Istra 1961

Banović porazio Istru

Ivana Strahija • subota, 13.09.2008.

Premda bi malo tko dao ruku u vatru za pobjedu Međimurja, momčad iz Čakovca učinila je upravo to, i prije svega zahvaljujući odličnom vrataru Banoviću, koji je vlastoručno skinu najmanje četiri "zicera" Istrana.

2. HNL 5. kolo

Međimurje – Istra 1961 2:0 (1:0)
Čakovec, stadion Mladosti, gledatelja 200
Suci: Gabrilo (Split), Pepur (Kaštel Stari), Storić (Vodice)

Strijelci: 1:0 Žuljević 25., 2:0 Vuka 90.
Žuti kartoni: Marišić 52., Milatović 55., Roce 80., Vuka 87.

Vezane vijesti

Međimurje: Banović, Parać, Lima, Žuljević, Darmopil, Bratković, Milatović (od 78. Vuka), Mišić, Andre (od 18. F. Pintarić), Slunjski, Eliomar (od 61. Bačelić-Grgić)

Istra 1961: Lisjak, Kacić, Švrljuga, Anđelković (od 51. Roce), Božac (od 53. Malkić), Pauletić, Barišić, Okić, Rački, Tadić, Traore (od 78. Nikolić)

Prvu izgledniju priliku susreta ima domaći Milatović, koji je iz slobodnog udarca s tridesetak metara umalo matirao vratara Lisjaka. Malo toga osim te akcije, jer su i jedni i drugi igrali relativno slabo, a mnogo je prilika propušteno u nepreciznim dodavanjima i još uvijek neuigranim akcijama.

Domaći imaju blagu terensku inicijativu, pa se igra većinom na polovici Istre, ali udarce u okvir gola možemo nabrojiti na prste jedne ruke.

Banović odličan

Za pobjedu rosso-nera najzaslužniji je, osim strijelca Žuljevića, i fantastičan vratar Banović, koji je i više no dostojno na vratima odmijenio ozlijeđenog prvog vratara Međimurja Čonkaša.

Čonkaš je naime u prošlom kolu u Starim Perkovcima u jednom duelu teže ozlijeđen, a kako su u pitanju ligamenti, najoptimističnije prognoze govore o mjesec dana van terena.

Ipak, u 25 minuti je slobodni udarac presudio Istranima, kad s dvadesetak metara krasnu loptu pod prečku plasira Žuljević, prebacivši živi zid Istre i iznenadivši vratara Lisjaka, koji baš i nije bio raspoložen za obranu gola.

S negativnim rezultatom na semaforu po njih, Istrijani kreću u opsadu domaćeg gola. Najneugodniji su Rački i Traore, koji su u više navrata izazvali vratara Banovića, no ovaj je spreman.

Uz gromoglasno i konstantno navijanje istarskih Demona, momci u brazilskoj kombinaciji boja ipak ne uspijevaju promijeniti rezultat do kraja prvog dijela.

Početkom drugog dijela Međimurci na kratko preuzimaju inicijativu, a Milatović u odličnoj prigodi prebacuje gol Istre. Red je i na goste, u 56. minuti tek ušli Roce konačno stvara priliku i za goste, puca odlično s ruba 16 metara, ali je Banović i opet siguran. Malkić i Roce nemaju mira, jedan za drugim pokušavaju prevariti domaćeg vratara, no ovaj brani i više od dobrog, zavrijedivši nominaciju za igrača utakmice.

Tempo igre diže se kako minute cure. Istrani pod svu silu žele uzeti barem bod, no zbog brzine previše griješe, dok domaći čekaju svoje prilike iz kontranapada. Tako je Vuka četiri minute pred kraj odlično primio dugu loptu koju je ispucao Banović, no oči u oči s Lisjakom ne poentira, a mogao je zasigurno riješiti pitanje pobjednika.

Unatoč svim htjenjima četiri Istrina napadača ipak ne uspijevaju ugurati loptu u gol Međimurja. S druge strane Vuka popravlja ono što je pred svega par minuta promašio, i u brzom kontranapadu prima loptu Lime i matira Lisjaka, za konačnih 2:0 i prvi trobod Međimurja u ovom prvenstvu.