Prva pobjeda Imotskog

Ivana Strahija • subota, 13.09.2008.

U petom kolu 2. HNL vrijeme je prorijedilo gledatelje na stadionima, pa domaći igrači nisu imali uobičajen broj navijača. Unatoč tome, oni koji su došli subotu provesti uz nogomet, mogli su uživati u zanimljivim dvobojima.

Imotski – Hrvatski dragovoljac 1:0 (1:0 Gudelj 36.)

Konačno su i Imoćani zabilježili pobjedu. Susret na Gospinom dolcu gledateljima je ponudio mnoštvo akcija, no svega jedan pogodak, premda su i domaći i gosti, posebice u drugom dijelu, imali prilika. Imoćani će još dugo slaviti Gudelja i dodavača iz kornera Mandrića, koji su s minimalnih 1:0 odlijepili klub od dna ljestvice.

Vezane vijesti

Lokomotiva – Trogir 3:2 (1:0 Mesarić 17., 1:1 Sablić 25., 2:1 Martinac 34., 3:1 Antolić 69., 3:2 Šest 71.)

Debitanti lige nisu dopustili Trogiru da upiše svoju prvu pobjedu prvenstva. Premda su gosti pokušavali na sve načine doći bar do boda, a posebno je neugodan po domaće bio Šest koji je dvadesetak minuta pred kraj susreta smanjio na 3:2, sva tri zasluženo ostaju na Hitrec-Kocijanu.

Junak – Pomorac 3:0 (1:0 Midenjak 24., 2:0 Surać 52., 3:0 Surać 61.)

Junak je u Sinju u potpunosti potopio Pomorac, koji je s 3:0 kažnejn za sve propušteno u prvom dijelu susreta. Do svoje druge pobjede za redom Junaci su stigli jako dobrom igrom kako u napadu tako i u obrani, dok je pred Pomorcem i trenerom Borisom Tičićem tjedan dana za ispravljanje pogrešaka u igri.

Segesta – Solin 2:0 (1:0 Baglama 5., 2:0 Kovačević 14.)

U Sisku su momci Srećka Bogdana "razmontirali" Solin u svega 15 minuta. Prvo je iz slobodnjaka s dvadesetak metara mrežu Solina proparao Baglama, da bi u nedugo zatim na 2:0 povisio Kovačević. Ni otvorenijom igrom u drugom dijelu Solin ne uspijeva promijeniti rezultat, već samo ostati bez igrača, jer je u 70. minuti crvenim kartonom sasvim opravdano "nagrađen" Vučemilović-Grgić.

Moslavina – Karlovac 0:4 (0:1 Lišnić 13., 0:2 Šorša 15., 0:3 Lišnić 17., 0:4 Lišnić 54.)

Svoju četvrtu pobjedu u pet kola Karlovčani su izvojevali u gostima kod Kutine. Najzaslužniji za nova tri boda Karlovca, i prvo mjesto ljestvice, je svakako Lišnić, koji je postigao hat-trick. K tome je trener Pamić dokazao kako zna odabrati najbolje za svoju momčad, jer je Lišnića "ukrao" Hrvatskom dragovoljcu. Treba spomenuti i vratara Karlovčana, Grabovca, koji je svoju mrežu obranio i od penala domaćih u 76. minuti.

Suhopolje – Slavonac 1:1 (1:0 Džafić 75., 1:1 Balašković 80.)

Slabije od očekivanog igralo se u Suhopolju. Nakon uspavanke u prvih 45 minuta nešto više akcije u drugom dijelu susreta, a pljesak je tek u 75. minuti zavrijedio domaći Džafić, postavivši 1:0. Konačno su i momci iz Starih Perkovaca počeli igrati desetak minuta pred kraj, a bod je osvojio Balašković.