Roma pala na Siciliji, Inter autogolom

Zoran Zdelar • subota, 13.09.2008.

Nogometaši Rome nisu uspjeli zadržati stečeno vodstvo te se na kraju sa Sicilije vraćaju pognute glave, dok je Inter stigao do prve pobjede ove sezone zahvaljujući autogolu Catanije...

Palermo je u 1. kolu na gostovanju kod Udinesea doživio uvjerljiv poraz od 3:1, ali su se zato večeras pred svojim navijačima i više no iskupili nakon što su uspjeli svladati favoriziranu Romu.

Luciano Spalletti na raspolaganju doduše nije imao nekoliko bitnih igrača. Izostali su zbog ozljeda primjerice Totti i Mexes, no teško da će mu zbog toga navijači oprostiti poraz. Tim gore što je Roma uspjela povesti preko Julia Baptiste nakon samo osam minute igre.

Roma je dominirala tijekom većeg dijela utakmice. Imali su tako gosti znatno više dodavanja i znatno više loptu u svom posjedu. Nisu imali znatnijih problema sa stvaranjem prilika, no nakon 8. minute više nisu imali posebnog razloga za veselje.

Već u 19. minuti Palermo izjednačuje pogotkom Miccolija, a isti nogometaš dovodi domaćine u vodstvo novim golom u drugom dijelu utakmice. Miccoli je zatresao mrežu Donija i u 57. minuti. Konačnih 3:1 u 73. minuti postavio je Cavani. Roma je dominirala u brojnim segmentima igre, no bilo je ipak previše grešaka. Jedna od većih je primjerice bila uvrštavanje u prvu postavu 35-godišnjeg Christiana Panuccija, koji je imao čak 11 netočnih dodavanja.

U jedinoj drugoj današnjoj utakmici nastupili su nogometaši Intera i Catanije, a umalo je i taj dvoboj završio popriličnim iznenađenjem. Nakon što je Inter u 1. kolu remizirao na gostovanju, ovog je puta Jose Mourinho ipak uspio osvojiti sva tri boda.

Catania je stigla u iznenađujuće vodstvo na gostovanju u Milanu kada je u 42. minuti Plasmati zabio za 0:1. Šok domaćih navijača ipak nije dugo trajao s obzirom da je Inter izjednačio samo minutu kasnije. Prije odlaska na odmor za 1:1 je zabio Quaresma.

No, u 45. minuti novi problemi za Inter. Ovog puta nije Catania zabila, već je sudac iz igre isključio Muntarija. I onda gosti tresu sami svoju mrežu umjesto da iskoriste čovjeka više kako bi kreirali senzaciju kola i svladali Inter. Već u 48. minuti Terlizzi je zabio autogol te tako omogućio Interu prvi ovosezonski trobod.