Milan se pridružio Romi, Jurić ozlijeđen

Zoran Zdelar • nedjelja, 14.09.2008.

Nastavlja se i u nedjelju loš vikend nogometnih velikana u Italiji. U subotu je Roma uvjerljivo ražena, Inter je slavio zahvaljujući autogolu, ali Milan je završio ipak u "grupi" s Romom koja je poražena. Milan je poražen s 2:0 na gostovanju kod Genoe...

Nogometni velikani u Italiji ovog vikenda imaju zasad prilično slab učinak. Najprije je u subotu Roma pala na gostovanju u Siciliji, a Inter se izvukao od remija isključivo zahvaljujući autogolu. Milan se nije ipak uspio spasiti na gostovanju u Genoi i na kraju su uvjerljivo poraženi s 2:0.

U momčad Milana se ovom prilikom vratio i Kaka, no to gostima nije bilo dovoljno da bi stigli barem do boda. Genoa je već u otvaranju utakmice pritisnula Milan te su imali vrlo dobre prilike u 6. i 7. minuti, a domaće je navijače posebno razočaralo što u 7. Gasbarroni nije svladao Abiattija nakon što se našao sam pred njim.

No, mreža Milana tresla se u 30. minuti nakon što je put do donjeg lijevog kuta Abiattijeva gola pronašao Sculli nakon vrlo lijepe akcije. Imala je Genoa u završnici poluvremena priliku za povećanje vodstva. Nakon što je uspješno zaustavljen napad Milana, Modesto je povukao po boku, no na kraju nije pucao precizno i lopta je otišla pored gola.

U drugi dio utakmice Milan ulazi s dvije izmjene. Izašli su Ronaldinho i Ševčenko, što dovoljno govori o njihovom današnjem nastupu, a ušli Seedorf i Boriello, no nije to previše pomoglo danas neraspoloženom gostu. Milan je proigrao tek u posljednjih desetak minuta kada su opsjedali kazneni prostor Genoe, no na kraju morali su priznati poraz u 90. minuti nakon što je Maldini u svom šesnaestercu srušio Milita, koji sam preuzima izvođenje kaznenog udarca i zabija za konačnih 2:0.

Od prve minute u redovima domaćina igrao je i Hrvat Ivan Jurić, koji se nije ipak zadržao na terenu do posljednjeg sučevog zvižduka. U 65. minuti je zamijenjen zbog ozljede, no zasad nije poznato o čemu se točno radi. Jurić je u 17. minuti kažnjen i žutim kartonom zbog duela s Ambrosinijem.

Zanimljiv je bio dvoboj i između Napolija te Fiorentine. Gosti su na San Paolo stadionu iznenadili domaćine i stigli su u vodstvo u 40. minuti zahvaljujući pogotku Mutua te su s minimalnom prednošću i otišli na 15-minutni odmor. U nastavku utakmice nije ipak Napoliju trebalo previše za izjednačenje. U 49. za 1:1 je zabio Hamšik, dok je pobjedonosni pogodak u 70. minuti postigao Maggio.

Zasad jedina gostujuća pobjeda ovog vikenda u Serie A pripala je nogometašima Atalante, koji su bili u gostima kod Bologne. Mreža se tresla već u 9. minuti nakon pogotka Guarentea, a tijekom preostalih više od 80 minuta je mirovala, no i to je sasvim dovoljno za tri boda Atalanti.

U večernjem terminu odigrana je posljednja utakmica 2. kola između Juventusa i Udinesea. Utakmica u Torinu bila je prilično jednosmjerna, nogometaši Juventusa su tijekom većeg dijela dominirali, no od brojnih prilika iskoristili su samo jednu. U 67. minuti utakmice Amauri je svladao Handanoviča što je bilo dovoljno za osvajanje tri boda. Hrvatski reprezentativac Dario Knežević proveo je cijelu utakmicu na klupi za rezervne igrače.