Nice ni nakon 35 godina

Maja Giljanović • subota, 13.09.2008.

Pun plijen s gostovanja u Lyonu Nice nije osvojila još od travnja 1973. godine - provizorni lider Le Championnata u 5. se kolu šoka spasio preokretom u 94. minuti...

Da su najave o eventualnom iznenađenju kojima se neskromno razbacivao dojučerašnji Lav Loic Remy utemeljene postalo je jasno odmah u 3. minuti kada još pospanu obranu Lyona matira dvojac Hellebuyck/Bamogo - 26-godišnjak nekadašnjem, pak, vrataru Nice Llorisu nije ostavio ni trun šanse i neobranjivo je doveo do ovog kola četvrtoplasiranu momčad Frederica Antonettija u vodstvo.

U 20. minuti novi udarac - upravo Remy svojim trećim ovosezonskim golom povisuje na 2:0 iz brzopotezne kontre Gyma.

Juninho, međutim, vraća boju nu lice pokislih i kišom i igrom njihovih ljubimaca 40.000 navijača - slobodnim udarcem u 39. i još jednim u 73. minuti. Hattrick Brazilcu, pak, priječi Letizi izvrsnom obranom u 78. minuti.

I kad se činilo da će Nice i do šestog remija u zadnjih 10 gostovanja u Lyonu dohvatiti bod - prvi strijelac Le Championnata Karim Benzema (ušao na poluvremenu umjesto Kallströma) u četvrtoj minuti sudačke nadoknade realizira upitan jedanaesterac dosuđen zbog prekršaja Hognona na Piquionneu.

Monaco naših Jerka Leke, Darija Šimića i Nikole Pokrivača ni u petom gostovanju Lorienta na Louisu II nije propustio ubilježiti bodove - četvrta im je ovo pobjeda, a stigla je golovima južnokorejskog reprezentativca Parka u 26. i 19-godišnjeg Nimanija u 69. minuti.

Šimić i Leko su odigrali svih 90 minuta, a Pokrivača je Ricardo ostavio na klupi.

Trećeplasirani Le Mans neočekivano je na svom Leon-Bolleeu posrnuo protiv Toulousea - Ljubičice je u vodstvo doveo Mansare u 10. minuti, 2:0 je auto-golom u 19. postavio Ben Frej, a nakon smanjenja prednosti preko Le Talleca u 34. minuti, Toulouse se praktički preselio u svoj šesnaesterac i do kraja uspješno odolijevao.

Triput s 1:1, pak, su završile utakmice Auxerre - Nancy, Rennes - Le Havre i Valenciennes - Grenoble s tim da je lani drugoligaš, Grenoble Mehmeta Baždarevića u 90. minuti usprkos igraču manje nadoknadio zaostatak golom Courtoisa.

Večeras još igraju sljedećeg tjedna Ligom prvaka okupirani Bordeaux i Marseille, a sutra se sastaju Caen - Saint Etienne, Sochaux nekadašnjeg Hajdukovca Ivana Perišića i Lille bivšeg Zagrebaša Marka Marića te PSG - Nantes hrvatskog reprezentativca Ivana Klasnića kojeg, međutim, neće biti u sastavu zbog ozljede Ahilove tetive.

Le Championnat, 5. kolo:
Ajaccio - Nancy 1:1, Le Mans - Toulouse 1:2, Lyon - Nice 3:2, Monaco - Lorient 2:0, Rennes - Le Havre 1:1, Valenciennes - Grenoble 1:1