Saint Etienneu se ne piše dobro

Maja Giljanović • nedjelja, 14.09.2008.

Nije treneru Laurent Rousseyju pomogla ni reprezentativna stanka - Saint Etienne još uvijek razočarava gomilu svojih navijača...

Les Verts još uvijek čame na 18. mjestu - 5. je kola Le Championnata za nama, a lani petoplasirana momčad na kontu ima samo tri boda.

Ovog su poslijepodneva gostovali u Caenu i nastavili neugodnu seriju - još uvijek van svog Geoffroy Guicharda nisu postigli ni gola, a što bi samo dali za lanjskih 1:3 pogocima Dernisa (2) i Gomisa.

Ozlijeđen je, pak, posljednjeg dana prijelaznog roka dovedeni belgijski reprezentativac Kevin Mirallas i jalov je posve napad deseterostrukog prvaka.

Ovog su puta nakon Valenciennesa i Le Mansa dvaput pognuli glavu: u 28. minuti Vivianija je svladao Ben Khalfallah i u 92. Nivet.

Caen se nakon poraza na Michel-d'Ornanu od Parižana u prošlom kolu (1:0) svojom drugom ovosezonskom pobjedom probio s 14. na osmo mjesto, a triput uzastopce u prvenstvu poraženi ASSE (18. su) u četvrtak čeka i neugodno gostovanje u Tel Avivu protiv Hapoela u prvom kolu Kupa UEFA.

Sochaux je osvojio drugi mršavi bod - Les Doubistes su protiv Lillea poveli u 47. minuti golom Privata prije nego su gosti poravnali u 62. trećim ovosezonskim golom Michela Bastosa.

Nekadašnji Hajdukov junior Ivan Perišić u Sochauxu i bivši Zagrebaš Marko Marić u Lilleu nisu bili ni na klupi.

U 21 sat na Parku prinčeva još igraju PSG i Nantes. Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić zbog ozljede Ahilove tetive ne konkurira za sastav fenjeraša lige - Kanarinci nakon četiri kola imaju samo bod.