Uvjerljivi domaćini

Ante Pažanin • nedjelja, 14.09.2008.

U posljednja dva dvoboja 4. kola Bundeslige vidjeli smo dvije pobjede domaćina. Bochum je s dva gola u prvom poluvremenu svladao Arminiju, dok je Hannover nakon sjajne partije s visokih 5:1 razbio Borussiju Mönchengladbach...

U dvoboju Bochuma i Arminije sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu s dva gola Bochuma. Nakon nešto boljeg početka prvi su u vodstvo došli domaćini i to preko Mieciela koji je nakon dobrog dodavanja Sestaka precizno s ruba kaznenog prostora gađao za 1:0 Bochuma.

Četiri minute nakon toga već je bilo 2:0. Nakon kornera Azaouagha i loše reakcije obrane Arminije lopta je došla do Pfertzela koji ju je sa šest-sedam metara pospremio u mrežu. U drugom poluvremenu Arminia nije nalazila načina kako da se vrati u igru, upravo suprotno, Bochum je bio opasnija momčad.

U drugoj utakmici dana vidjeli smo čak šest pogodaka većinu kojih je postigao Hannover visoko pobijedivši goste iz Möchengladbacha. Nakon nešto mirnijeg početka u 27. minuti Hannover je promašio veliku priliku za vodstvo. Nakon prekršaja Baumjohanna na Forssellu sudac je pokazao na bijelu točku. Jedanaesterac je izveo Huszti, no vratar Borussije Heimeroth bio je spreman i obranio svoj gol.

Za taj promašaj Huszti se iskupio već pet minuta nakon toga kada je na dobro dodavanje Brugginka precizno pogodio za vodstvo svoje momčadi. Aktivnija i bolja igra domaćina rezultirala je i drugim golom dvije minute prije kraja poluvremena. Nakon dodavanja Forssella Schlaudraff je opalio s 20 metara i vratar gostiju bio je nemoćan.

To je bilo sve za prvo poluvrijeme, a već na početku drugog, u 47. minuti, Hannover je došao i do 3:0 i tako riješio utakmicu. Forssell je pobjegao obrani Borussije, dobro povratno dodao za Husztija koji je s nekih 11 metara opet bio precizan.

U 54. gosti su ipak uspjeli smanjiti visoko vodstvo domaćih, nakon lijepog proigravanja Baumjohanna Friend je pogodio za prvi gol svoje momčadi. Hannover se nije dao iznenaditi i u 67. minuti su došli i do četvrtog gola. Schlaudraff je nakon lijepe solo akcije, tijekom koje je prošetao obranom Borussije, svladao Heimerotha i potvrdio dobru utakmicu svoje momčadi.

Četiri minute prije kraja Hannover je zabio i peti pogodak. Nakon prekršaja nad Forssellom u šesnaestercu s bijele točke ponovno je bio točan Huszti. Bio je to šlag na torti sjajne predstave domaćih koji su potpuno nadigrali i potopili svoje protivnike.