2. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 20.09.2008, 16:00 h
Lokomotiva 2:0 Imotski
Imotski

Lokomotiva rutinski do bodova

Vedran Attias • subota, 20.09.2008.

U šestom kolu 2. hrvatske nogometne lige, na pomoćnom terenu u Maksimiru Lokomotiva je golovima Barbarića i Tomečaka upisala treću pobjedu ove sezone, a gostima iz Imotskog i dalje ostaje čekati na nove bodove...

Oko 500 gledatelja moglo je na Hitrec-Kacijanu biti zadovoljno viđenim jer Dinamov projekt "Lokomotiva" izgleda sve bolje i bolje. Naime, danas je trener Ćuk utakmicu počeo s pet igrača koji su 89. godište i dvojicom koji su čak 90. godište, a ta je momčad bez većih problema slavila protiv ekipe Imotskog za koju brani dobro poznati bivši zagrebaš Sandro Tomić, kapetan je bivši igrač Hajduka Petar Šuto, a u napadu je Hrvatin Gudelj.

Bolje otvaranje utakmice igrači u plavo-bijelim dresovima nisu mogli niti poželjeti. Igrala se 5. minuta kada je Pivarić prošao po lijevoj strani i centrirao, a u skoku najviši bio Barbarić i poslao loptu iza Tomića. Prvi je dio bio vrlo zanimljiv i bogat dobrim potezima, ali i grubim startovima, no mora se reći kako je takvoj igri "kumovao" sudac Pejin koji je često bez razloga "sjekao" igru te tako živcirao igrače.

Vezane vijesti

Čak je četiri puta u prvom dijelu iz slobodnih udaraca pokušao Mesić, no, kako smo saznali od bolje upućenog službenog spikera, inače s Maksimira, Brune Bergera inače vrlo dobar izvođač prekida - danas nije imao svoj dan pa su tako svi njegovi pokušaji ili završili oko gola ili u živom zidu. Također, u prvih se 45 minuta istaknuo Tomečak na desnom boku kao i sveprisutni Peko.

Od gostiju smo vidjeli dosta malo. Najbolju, i jedinu, su priliku imali u 23. minuti kada je Rašić ubacio s lijeve strane, a Gudelj se nije dobro snašao u sredini te je poslao loptu visoko preko gola. Osim toga i par gužvi koje su stvorili pred kraj prvog dijela, Vidaković na golu nije imao previše posla.

Na početku nastavka, Tomečak je dva puta zaprijetio i tako najavio ono što je slijedilo u 57. minuti. Barbarić, najbolji pojedinac na terenu, odličnom je dugom loptom proigrao utrčalog Tomečaka, a ovaj lijevom nogom šalje loptu u kut za velikih 2:0. Gosti su pokušali odgovoriti vrlo brzo, no vrlo dobar udarac glavom Gudelja, Vidaković još boljom obranom šalje u korner.

Do 80. minute, Lokomotiva je mogla zabiti još koji pogodak, no Peko i Tomečak nisu bili precizni u svojim prilikama, a onda su na samom kraju utakmice - gosti mogli zakomplicirati stvari. Naime, Ramires je u 83. imao odličnu priliku, no Vidaković još jednom sjajno reagira, a i lijepi udarac Obilinovića iz 87. minute koji je prošao tik uz vratnicu svakako vrijedi spomenuti.

Sve u svemu, vrlo dobru utakmicu mogli su vidjeti gledatelji na Hitrec-Kacijanu, kao i braća Mamić koja su bila na tribinama koji itekako mogu biti zadovoljni Lokomotivom. A možda je i Branko Ivanković, koji je također bio na tribinama sa svojim pomoćnicima Vlakom i Braovićem vidio neke igrače koji bi mogli na zimske pripreme s prvom momčadi. Tomečaka i Barbarića prije svih...

Lokomotiva: Vidaković, Tomečak, Mesarić, Barbarić, Pivarić, Havojić, Maleš, Peko, Antolič, Mesić (od 53. Renić - od 68. Martinac), Sopić (od 78. Bagarić)

Imotski: Tomić, ašić, šimić, Bulić, Lojić, Šuto, Imamović, Ramires, Zelenika (od 77. Perak), Mandarić (od 59. Obilinović), Gudelj (od 71. Šipić)