Međimurje ponizilo Dragovoljca

Ivana Strahija • subota, 20.09.2008.

Međimurci danas mogu mirno reći: "veni vidi vici", jer su na Sigetu doslovce došli, "rasturili" i otišli. Konto je konačno podebljao Trogir, doduše tek za bod, dok je Istra kod kuće upisala pobjedu.

Hrvatski dragovoljac – Međimurje 2:5 (0:1 Eliomar 2., 0:2 Eliomar 10., 1:2 Tokić 18., 1:3 Lima 25., 1:4 Žuljević 55., 2:4 Kopunović 76., 2:5 Vuka 79.)

Apsolutno nadmoćno Međimurci su iskoristili slabu predstavu domaćih nogometaša u crnom i ranim vodstvom od 2:0 pokazali koliko im je stalo do pobjede. Pokušali su se Dragovoljci oporaviti preko Tokića, no njegov učinak anulira Lima, a zatim i Žuljević. Malo se tko nadao rezultatu 5:2, i teško će Hrvatskom dragovoljcu biti vratiti samopouzdanje nakon takvog potopa.

Vezane vijesti

Pomorac – Segesta 1:0 (1:0 Rac 87.)

Nisu po isteku 90 minuta gledatelji na Kostreni "umirali" od viđene ljepote, ali kako se kaže, poklonjenom konju i pobjedi u zube se ne gleda. Režiser pobjede bio je odličan Rac, koji je na terenu odmijenio indisponiranog Karabogdana, koji je kod bivšeg trenera bio u nemilosti, dok ga je Milinović stavio u početnu postavu. Bila je to na sreću jedina loša prosudba novog i mladog trenera.

Trogir – Mosor 0:0

Bodovi su podijeljeni u Sinju, gdje je domaćem Trogiru ipak trebalo više od tog mršavog plijena. Prilika je svakako bilo, no ne i realizatora koji bi uspjeli nadmudriti čvrstu gostujuću obranu. Mosor je svakako bolje prošao, jer je bod "sa strane" višestruko slađi.

Solin – Vinogradar 1:0 (1:0 Elez 90. 11m)

Solinjani su s minimalcem ipak preokrenuli loš niz koji ih je pratio i vratili se na pravi put drugoligaškog opstanka. Vinogradar je i dalje ostao u pozitivi što se gol-razlike tiče, no može se reći da su još dobro prošli, jer su domaći nogometaši stvorili mnoštvo izglednih prilika. Ovako će solinski trobod ostati, barem što se Mladinjana tiče, s negativnim predznakom, jer je do pobjede domaća ekipa došla u sudačkoj nadoknadi, i to s bijele točke.

Slavonac CO – Moslavina 2:0 (1:0 Barkukčić 15., 2:0 Jelčić 23.)

U Starim Perkovcima pobjednik kao da se može unaprijed pisati. Ovog su puta bodove morali ostaviti Kutinjani, kojima agresivan domaći pogon nije dopustio slobodno disanje. Sve je Slavonac riješio u prvom poluvremenu, dok se u drugom čuvao rezultat.

Istra 1961 – Suhopolje 2:0 (1:0 Nikolić 52. 11m, 2:0 Nikolić 60.)

Mnogo je teže do pobjede došla Istra, kojoj Suhopolje nije došlo s bijelom zastavom. I dok su početkom utakmice upečatljivije prigode imali gosti, u drugom se poluvremenu domaćima mreža iza vratara Kulića otkljčala nakon penala, a zatim je Nikolić pogodio i iz igre svega par minuta kasnije. Istra će pobjedu iskoristiti za bildanje ega, dok Suhopolju ostaje da više sreće traže idući put.