2. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 20.09.2008, 16:00 h
Karlovac 1919 2:1 Junak
Junak

Karlovac ostao na vrhu

Goran Tomičić • subota, 20.09.2008.

Karlovac je pred svojim navijačima odigrao još jednu dobru utakmicu i pobjedom 2:1 protiv Junaka zadržao vodeću poziciju. Momčad Igora Pamića bila je mnogo bolja, a to je okrunila s dva pogotka Lišnića. Gosti su smanjili u posljednjim trenucima...

Karlovac - Junak 2:1 (1:0)

2. HNL, 6. kolo

Karlovac, Stadion Branko Čavlović-Čavlek

Gledatelja: 1100

Suci: Ivan Vukojević, Milan Nesvanulica, Renato Blažeković (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Lišnić (13.), 2:0 Lišnić (61.), 2:1 Vuković (90.)

Žuti karton: Midenjak (34.)

Drugi žuti karton: Sablić (77.)

Karlovac: Skočibušić, Pohižek, Fumić, Paracki, Barić, Štefančić (od 85. Vrbanić), Prpić (od 65. Dujanić), Jerneić, Lišnić, Šorša, Pamić (od 18. Stambolija)

Junak: Franić, Surać, Gusić, Režić, Čulić, Sablić, Midenjak, Peraić (od 63. Radić), Paškalj, Lozo, Topić (od 25. Vuković)

Na stadionu Branko Čavlović-Čavlek u Karlovcu okupilo se oko 1100 gledatelja i vidjeli su petu uzastopnu pobjedu Pamićevih igrača kojom je novi drugoligaš zadržao vodeću poziciju. Karlovac je bio mnogo bolja momčad, iako su gosti imali periode dobre igre. Utakmicu je odlučio sjajni Ivan Lišnić.

Uoči početka obilježen je svjetski dan Fair playa. Karlovac je od prvog sučevog zvižduka krenuo agresivno i u trećoj minuti je Barić pucao pored gola. Sinjani su bili potisnuti na svoju polovicu, no u početnim akcijama Karlovca nedostajale su dobre reakcije u kaznenom prostoru. No, bolja igra domaćih je ubrzo bila nagrađena. Štefančić je u 13. minuti prošao po lijevoj strani i ubacio, a Lišnić je najviše skočio i lijepim udarcem glavom donio vodstvo Karlovcu.

Tri minute kasnije je Štefančić oboren u kaznenom prostoru, no sudac Vukojević nije pokazao na bijelu točku. Šorša je u 20. minuti dobro pucao s dvadesetak metara, ali Franić je obranio. Minutu kasnije je bila velika gužva ispred mladog vratara Junaka, a mreža se ipak nije tresla jer su gostujući braniči uspjeli blokirati dva udarca. Nastavila se apsolutna dominacija Karlovca i Lišnić je u 26. minuti pronašao Štefančića, ali Franić je lako zaustavio njegov udarac.

O kvaliteti igre Karlovca dovoljno govori podatak da je Junak prvu opasniju akciju odigrao u 27. minuti. Čulić je dobro pucao s dvadesetak metara, a Skočibušić je sigurnom reakcijom odbio loptu u korner. Nakon udarca iz kuta još jednom je pokušao Čulić, no glavom je pucao preko gola. Gosti su nakon toga zaigrali nešto bolje i četiri minute kasnije je Surać pucao pored gola. U 35. minuti je Šorša iz kornera uposlio Lišnića, ali je Franić atraktivno zaustavio njegov pokušaj glavom.

Najbolji igrač Junaka je bio Vuković, koji se prvi puta istaknuo u 39. minuti udarcem pored gola s više od 25 metara. Tri minute kasnije je Šorša glavom spustio loptu za Lišnića, a gostujući braniči su u posljednji trenutak blokirali pokušaj odličnog napadača Karlovca. Domaći su opet imali inicijativu i Paracki je u 44. minuti glavom pucao preko gola. U posljednjoj minuti prvog dijela su Vuković i Surać odigrali dvostruko proigravanje, a Skočibušić je prekrasno zaustavio Vukovićev udarac s lijeve strane.

Junak je preciznom igrom u početnim minutama drugog dijela iznenadio Pamićeve igrače i Skočibušić je nekoliko puta morao spašavati svoju mrežu. U 48. minuti je Vuković pokušao iz slobodnog udarca, a pet minuta kasnije je zaprijetio i Sablić, ali nije bilo problema za sigurnog domaćeg vratara.

Igrala se 60. minuta kad je zaprijetio Midenjak, no Skočibušić je mirno obranio. U idućem napadu je Karlovac osigurao pobjedu. Fumić je gotovo sa sredine igrališta prekrasno uposlio Lišnića, a on je ostao sam pred Franićem i mirno je postigao svoj drugi pogodak. Bio je to Lišnićev peti pogodak u posljednje dvije utakmice.

Potom je na obje strane pao ritam igre i iduća opasnija situacija se dogodila u 70. minuti, kad je sjajni Skočibušić zaustavio još jedan udarac Čulića. Četiri minute kasnije se Lišnić oslobodio dvojice čuvara, ali je pucao pored gola. Posljednje dvojbe su bile otklonjene u 77. minuti, kad je Sablić zbog grubog prekršaja dobio drugi žuti karton i Junak je ostao s igračem manje. Karlovac je u posljednjih desetak minuta mirnom igrom čuvao prednost, a Igor Pamić je odlučio pojačati obranu uvođenjem Vrbanića umjesto Štefančića. U 89. minuti sudac Vukojević nije dosudio očiti kazneni udarac nakon prekršaja na Šorši. Junak je ipak smanjio u sudačkoj nadoknadi, kad je Vuković gotovo iz mrtvog kuta svladao Skočibušića. Vratar Karlovca je jedini krivac za pogodak, ali to mu ne bi trebalo zamjeriti jer je imao nekoliko lijepih obrana u ključnim trenucima utakmice.