Wolfsburg ponizio Olića i društvo

Zoran Zdelar • nedjelja, 21.09.2008.

HSV je teško stradao na gostovanju kod Wolfsburga, a ništa puno bolje nije prošla ni Borussia Dortmund kod Hoffenheima...

Nogometaši HSV-a propustili su danas priliku smijeniti na vrhu prvenstvene ljestvice Schalke, no to im zasigurno nije toliko teško pao, kao poraz na gostovanju od Wolfsburga od 3:0, čime je samo nastavljeno kolo neobičnih rezultata i uvjerljivih pobjeda klubova koji teško da bi se prije utakmice usudili za sebe reći da su očiti favoriti.

Felix Magath očito je sjajno posložio svoje redove i motivirao nogometaše koji su već u prvom poluvremenu zahvaljujući vrlo dobroj igri stigli do velikog vodstva koje HSV više nije mogao ugroziti. Domaćin stiže u vodstvo već u 15. minuti preko Ashkana Dejagaha, a već sedam minuta kasnije na 2:0 povisuje Alexander Madlung. Nije previše prošlo ni do trećeg pogotka. Konačnih 3:0 postavio je Grafite u 28. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ivica Olić nije proveo na terenu svih 90 minuta. U 82. minuti je napustio travnjak, a zamijenio ga je nesuđeni Dinamovac Thiago Neves. Mladen Petrić krenuo je s klupe, no u igru ga je Martin Jol uveo u 65. minuti umjesto Piotr Trochowskija.

Ništa bolje od HSV-a nije danas prošla ni Borussia Dortmund na gostovanju kod najvećeg iznenađenja ove sezone – Hoffenheima. Domaćini su slavili s čak 4:1, a svoje su pogotke gotovo nevjerojatno pravilno rasporedili pa su mrežu Wiedenfellera tresli uglavnom u razmaku od 20. minute, a niz su započeli već u 5. minuti preko Vedada Ibiševića.

Za 2:0 zabija Sejad Salihović u 25. minuti, dok se na treći pogodak morala čekati 47. minuta i novi precizni udarac Ibiševića. Strijelac četvrtog Hoffenheimova pogotka bio je Carlos Eduardo u 67. minuti. Dortmund je do počasnog gola stigao u sudačkoj nadoknadi preko Filipea Santane.

Uvjerljivu pobjedu upisali su i igrači Stuttgarta, koji su s 3:0 slavili u dvoboju s Karlsruherom.