Bayern osramoćen kod kuće

Zoran Zdelar • subota, 20.09.2008.

Werder je iznimno uvjerljivo slavio na gostovanju kod Bayerna, koji nije mogao pronaći put do mreže sve dok gosti nisu stigli do ogromnog vodstva od čak 5:0...

U derbiju 5. kola Bundeslige u Münchenu su se sastali Bayern i Werder Bremen, a njihov je dvoboj ponudio prilično iznenađujući ishod. Obje momčadi teško da bi za sebe mogli reći da su u blistavoj formi, ali nogometaši Werdera u potpunosti su se iskupili danas svojim navijačima zbog nule u Ligi prvaka ranije ovog tjedna. Werder u posljednje vrijeme igra prilično dobro na Allianz Areni, ali pobjeda od 5:2 ipak se ne događa baš tako često.

Werder je do vodstva stigao nakon pola sata igre. Mrežu Rensinga je zatresao Markus Rosenberg, a u 45. novi udarac Bayernu zadaje Naldo. U prvih pola sata drugog dijela utakmice Werder je i dalje igrao sjajno, no daleko od toga da domaćini nisu imali svojih prilika. Veselili su se ipak i dalje Werderovi nogometaši. U 54. minuti na 3:0 povisuje Mesut Ozil, a pet minuta kasnije mrežu svog bivšeg kluba trese i Claudio Pizarro. Nakon toga se u listu strijelaca za Werder još jednom upisao Rosenberg.

Tek pri zaostatku od 5:0 proradili su i Bayernovi nogometaši, točnije Tim Borowski, koji je protekle sezone nastupao upravo u dresu Werdera. Borowski je s dva pogotka uspio ublažiti poraz, no to neće previše olakšati Klinsmannu zadatak da objasni navijačima svojeg kluba razloge ovog za njih ipak sramotnog poraza. U dresu Werdera cijelu utakmicu odigrao je i Jurica Vranješ, a u 82. minuti dobio je žuti karton.

Schalke je stigao do nova tri boda u dvoboju s Eintrachtom te su sada barem privremeno preuzeli vrh ljestvice, a sutra ih priliku ima prestići HSV. Jedini pogodak na utakmici pao je u 41. minuti, a loptu u vlastitu mrežu poslao je branič Patrick Ochs. Spomenimo i da je Eintracht igrao s igračem manje od 34. minute nakon što je direktnim crvenim kartonom isključen Chris. Ivan Rakitić bio je u igri do 72. minute, a nakon toga je zamijenjen Sanchezom. Mladi hrvatski reprezentativac odigrao je ovu utakmicu prilično loše, pa je pri izlasku zaradio i pokoji zvižduk s tribina.

Uz Werder, do gostujuće pobjede u ovom kolu zasad su još jedini uspjeli stići nogometaši berlinske Herthe. Oni su slavili na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach. Pobjedonosni gol već u 11. minuti postigao je Gojko Kačar. Josip Šimunić proveo je svih 90 minuta na terenu.