Premiership, 6. kolo, 27.09.2008, 13:45 h
Everton 0:2 Liverpool
Liverpool

Torres obojio Goodison Park u crveno

Marin Vuković • subota, 27.09.2008.

Šesto kolo Premiershipa otvoreno je velikim Merseyside derbijem između Evertona i Liverpoola, a ponovno je slavila "crvena strana" grada. Liverpool je uz dva pogotka Fernanda Torresa stigao do zaslužene pobjede i barem nakratko zasjeo na čelo prvenstvene ljestvice.

Baš kao i prošle sezone Liverpool s Goodison Parka odlazi pjevajući, Redsi su u 90 minuta dinamičnog Merseyside derbija pokazali da su u ovome trenutku ipak daleko kvalitetnija momčad od Evertona. Čovjek odluke ponovno je bio Fernando Torres, koji je postigao oba pogotka za goste i propustio još nekoliko prilika za hat-trick.

Derbi kao derbi, nije donio previše atraktivnosti, ali se ni jednima ni drugima ne može osporiti veliko htijenje i iznimno visoki ritam kojeg su održavali tijekom cijele utakmice. Prvih 45 minuta proteklo je u nadigravanju između dva šesnaesterca, uz malo konkretnih prilika za pogodak. Sat vremena bilo je potrebno Redsima da pronađu put do mreže, a načeo ju je Torres nakon lijepe asistencije Robbieja Keanea.

Vodeći pogodak Liverpoola donio je rasulo u redovima Evertona, kojemu je samo tri minute bilo potrebno da primi još jedan pogodak. Pokušaj Dirka Kuyta blokirala je domaća obrana, no lopta se odbija pod noge Torresa koji bez problema postavlja konačnih 0:2. Već po tradiciji jedan od ova dva protivnika utakmicu završava s manje od 11 igrača, pa je tako bilo i ovaj put. Zbog osvetničkog starta na Alvaru Arbeloi deset minuta prije kraja "pocrvenio" je Tim Cahill.

Od 16 sati igra se još šest utakmica šestoga kola: Aston Villa - Sunderland, Fulham - West Ham, Manchester United - Bolton, Middlesrbrough - WBA, Newcastle - Blackburn i Stoke City - Chelsea, a u 18 sati i 30 minuta svoj susret započet će Arsenal i Hull City.