Nastavak agonije mizernog Tottenhama

Marin Vuković • nedjelja, 28.09.2008.

Tottenhamovoj agoniji ne nazire se kraj, momčad Juande Ramosa ubilježila je i četvrti prvenstveni poraz te nakon šest kola ostaje na samom dnu Premiershipa.

I nakon šestoga kola Premiershipa Tottenham će ostati čvrsto prikovan za dno prvenstvene ljestvice, novi poraz upisali su na gostovanju u Portsmouthu nakon utakmice koju je najbolje što prije zaboraviti. Sraz osvajača FA kupa i osvajača Carling Cupa pružio je malo probavljivog nogometa, a posebno se to odnosi na momčad Tottenhama koja je još jednom ove sezone podbacila u svakom pogledu nogometne igre.

Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta i uklopio se u sivilo i depresiju koja je zarobila redove Spursa, dok je Luka Modrić čitavu utakmicu odgledao s klupe i Juande Ramos ga nije ubacivao u igru. Dojma smo, možda je i bolje tako, jer u igri bez glave i repa Modrić bi ponovno postao žrtvom sustava koji do pogotka može doći tek slučajnošću. S druge strane, Niko Kranjčar i dalje je ozlijeđen te nije konkurirao za sastav Portsmoutha.

Portsmouth također nije pokazao nezaboravnu igru, ali je u srazu dva loša protivnika bio - manje loš. Do vodećeg pogotka stigli su pogreškom Jermainea Jenasa koji je svoj 200. nastup u Premier ligi proslavio neshvatljivim igranjem rukom u šesnaestercu, zbog kojeg je sudac Mike Dean bio prisiljen pokazati na bijelu točku. Egzekutor najstrože kazne bio je Jermain Defoe, inače bivši igrač Tottenhama.

U drugom poluvremenu gledali smo nešto bolji nogomet, ponajviše zahvaljujući pokušajima Portsmoutha da udvostruči stečenu prednost. U tome su napokon i uspjeli u 68. minuti nakon udarca Armanda Traorea kojeg vratar Spursa Gomes uspijeva tek odbiti do Petera Croucha, a ovaj glavom postavlja konačnih 2:0.

Iz završnice utakmice valja spomenuti i nepotrebni drugi žuti karton Lassane Diarre, zbog kojeg je Pompey susret završio s deset igrača. Nakon još jedne zaista loše, dapače, mizerne predstave Tottenhama možda je vrijeme zapitati se je li Juande Ramos doista najbolje rješenje za klupu Spursa.

Činjenice da novac nije sve što je potrebno da jedan klub postane velik i postiže velike rezultate u kontinuitetu postali su svjesni i igrači Manchester Cityja, koji su nakon sjajnog izdanja protiv Portsmoutha i visoke pobjede od 6:0 izgubili sljedeće dvije utakmice.

Prvo je uslijedio bolan pad i ispadanje iz Carling Cupa, a danas i poraz na gostovanju u Wiganu, iako se u momčad vratio i Robinho. Svi pogoci na utakmici postignuti su u prvom poluvremenu, a prvi je mrežu gostiju načeo Antonio Valencia "bombom" s tridesetak metara.

City je izjednačio samo pet minuta kasnije golom Vincenta Kompanyja, ali pobjedu Wiganu donosi Amr Zaki iz pomalo dvojbenog jedanaesterca.