2. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 27.09.2008, 16:00 h
Međimurje 6:1 Lokomotiva
Lokomotiva

Izbacili cug s tračnica

Ivana Strahija • subota, 27.09.2008.

Međimurci su u ovom kolu nastavili s odličnom igrom, a uz pobjedu pokazali su fantastičan nogomet, s pregršt prelijepih akcija i pogodaka. Mladi igrači Lokomotive uistinu su mogli naučiti ponešto na stadionu Mladosti.

2. HNL 7. kolo

Međimurje – Lokomotiva 6:1 (5:1)
Čakovec, stadion Mladosti, gledatelja 200
Suci: Zebec (V. Lovrečan), Dević (Koprivnica), Novak (Koprivnica)

Strijelci: 1:0 Lima 1., 1:1 Antolić 6., 2:1 Eliomar 17., 3:1 Žuljević 33., 4:1 Vuka 38., 5:1 Vuka 41. , 6:1 Bačelić-Grgić 84.
Žuti kartoni: Pivarić 12., Slunjski 44., Parač 80.

Vezane vijesti

Međimurje: Banović, F. Pintarić, Georgijevski, Parać, Lima (od 82. Vručina), Vuka (od 87. Tulić), Žuljević, Darmopil, Mišić, Slunjski, Eliomar (od 29. Bačelić-Grgić)

Lokomotiva: Vidaković, Valentić (od 51. Vidović), Mesarić, Bagarić, Pivarić, Havojić, Maleš, Tomečak, Antolić, Peko (od 62. Martinac), Sopić

Utakmica za crveno-crne počinje kao iz snova, jer iz prve prave akcije Međimurje piše 1:0. Eliomar ubacuje, a Lima volejom trese mrežu iza Vidakovića. Sreća domaćih bila je na žalost kratkog vijeka i to zbog njihovog vlastitog igrača Georgijevskog, koji zbilja neshvatljivo griješi kod dodavanja nedaleko međimurskog 16-terca, i time stvara fantastičnu priliku za Lokomotivinog Antolića, koju ovaj ne misli propustiti.

Izjednačenje nije omelo Međimurce, koji kampiraju u kaznenom prostoru plavo-bijelih. U svega su nekoliko minuta stvorili dvije velike prilike, da bi u 17. Lima Eliomaru vratio uslugu i savršeno mu dodao loptu, a mladi Brazilac matirao Lokomotivinog vratara za ponovno vodstvo domaćih.

Utakmica se nakratko primiruje, no samo naoko, jer se žestoki dueli odigravaju na sredini terena, a češće stradaju Međimurci, ali sudac Zebec ostaje začudo nijem. Tako je i do tada odlični Eliomar dobio nezgodni udarac, pa je morao s terena, a na njegovo je mjesto ušao Bačelić-Grgić.

Kao razjareni time, do kraja prvog dijela Međimurci su Lokomotivi priredili pravi potop. U 33. minuti upravo Bačelić-Grgić loptu dalekometnim šutom doprema u Lokomotivin kazneni prostor, gdje se odbija od dvojice nespretnih Zagrepčana i udara o vratnicu odbivši se direktno pred Žuljevića, koji je spremno ubacuje u mrežu gostiju za 3:1.

Nisu crveno-crni na tome stali. Pet minuta kasnije Slunjski pronalazi Vuku, a ovaj loptu glavom bez prevelikog stresa posprema na pravo mjesto, dok je u 41. minuti već 5:1, i to nakon prave male škole nogometa. Bačelić-Grgić šalje dijagonalu do Žuljevića, ovaj loptu vraća u sredinu za Vuku, koji još jednom zna poentirati. S velikom prednošću domaćina od četiri pogotka odlazi se na odmor.

Mamić čestitao i otišao

45 minuta utakmice u Čakovcu bilo je dovoljno Zdravku Mamiću. Potop Dinamove ispostave u prvom poluvremenu teško je podnio, ali je svejedno sportski čestitao domaćinima. Nije Mamić bio raspoložen ni za okrjepu u VIP loži, već je sjeo u Audi i otišao za Zagreb.

U drugom su dijelu Međimurci mirniji, no i dalje bolji od Lokomotive. Dvije prilike ima Žuljević, a u šansi je bio i gostujući Vidović, no vratar Banović je u svojoj prvoj intervenciji siguran. Skoro do kraja susreta bez uzbuđenja, osim teške kiše koja je padala kratko, ali je uspjela u potpunosti smočiti 22 igrača na zelenom terenu stadiona Mladosti.

I dok smo mislili da će rezultat ostati bez promjene, a čovjek-semafor Ivan Ištvanović polako se spremao napustiti svoje mjesto, ugodno je malobrojne domaće gledatelje iznenadio Bačelić-Grgić, koji s linije 16 metara topovskim udarcem zabija za 6:1.