Konačno i Dragovoljcu bodovi

Ivana Strahija • subota, 27.09.2008.

Nakon dva sušna kola Hrvatski dragovoljac upisao je bodove, a isto je uspjelo i Solinu, koji je iznenadio kod Mosora, Uz to i tri remija, bod u gostima upisali su Slavonac, Istra i Trogir.

Suhopolje – Hrvatski dragovoljac 1:2 (0:1 Ćosić 18., 1:1 Đurđek 35., 1:2 Kopunović 90.)

Do slatke gostujuće pobjede momčad u crnom stigla je tek u posljednjoj minuti. Inače je osim početkom susreta bolja bila domaća ekipa, čiji su napadači ipak pretrčali mnogo kilometara nizašto, jer ih lopta jednostavno nije išla.

Vezane vijesti

Mosor – Solin 0:3 (0:1 Elez 5., 0:2 Elez 70. 11 m, 0:3 Fuštar 85.)

U Žrnovnici se očekivao trijumf domaćeg Mosora, no za čudo su slavili gosti. Solinjani su odigrali svoju najbolju utakmicu u dosadašnjem tijeku prvenstva, i ono što je Elez započeo u prvom dijelu riješeno je u posljednjih 20tak minuta susreta. Imali su domaći prilike, koje samo zahvaljujući svojoj nesigurnosti nisu iskoristili, ali su zato digli veliku buru nakon dosuđenog i realiziranog penala. Na sreću bez posljedica, premda su Solinjani odgovorili jednakom mjerom.

Junak – Slavonac CO 1:1 (1:0 Lozo 57., 1:1 Barukčić 61.)

U Sinju je favorit bila gostujuća ekipa Slavonca, koji su i sami najavljivali tri boda. No, Junaci su iznenadili, jer je nakon prilikama ispunjenih prvih 45 minuta upravo domaća momčadi dala prvi gol. Ipak slavlje domaćih kibica nije dugo trajalo, jer su gosti izjednačili svega četiri minute kasnije. Nakon toga i dva isključenja, svako s jedne strane, pa je remi vrlo realan ishod.

Moslavina – Istra 1:1 (0:1 Okuč 34., 1:1 Barač 82.)

Moslavini i dalje ne ide od noge upisati tri boda na konto, no nakon tri poraza remiju neće gledati u zube. Nešto slabija igra Kutine u prvom dijelu rezultirala je pogotkom gostiju iz Istre, a nepovoljan su rezultat domaći uspjeli anulirati tek u posljednjim minutama susreta.

Imotski – Trogir 1:1 (1:0 Zelenika 73., 1:1 Mandac 78.)

U lokalnom derbiju, koji je ujedno bio i derbi začelja, remi ne odgovara ni jednoj ekipi, s time da su Trogirani barem na papiru bolje prošli, osvojivši bod "na strani". Od svega viđenog treba izdvojiti tek odlično pogođenu izmjenu u domaćoj ekipi, kad je trener Karabeg umjesto Šipića uveo Zeleniku, a ovaj je svega pet minuta kasnije dao pogodak za vodstvo.

Za nedjelju ostaje jedan drugoligaški susret, onaj između Vinogradara i Pomorca. Domaći u Mladini traže pobjedu nakon poraza iz prošlog kola, dok Pomorci stižu bez bijele zastave. Kako su obje ekipe u sredini ljestvice, igrat će se za bodove koji bi osigurali priključak gornjem domu ljestvice.