2. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 27.09.2008, 16:00 h
Segesta 1:5 Karlovac 1919
Karlovac 1919

Karlovac pregazio Segestu

Branimir Korać • subota, 27.09.2008.

Karlovac je u Sisku jasno pokazao zbog čega želi u Prvu HNL. Gosti su pregazili domaćina s 5:1 i nanijeli jedan od težih domaćih poraza Segesti u novijoj povijesti...

Segestaši su na Gradskom stadionu neočekivano visoko poraženi od Karlovca s 5:1. Da je Karlovac dobra momčad visokih ambicija, znalo se i prije meča, ali nitko nije očekivao ovakvu rezultatsku katastrofu.

U prošlom kolu u Kostreni Pomorac je svladao Segestu pogotkom bivšeg igrača Karlovca Marija Raca, a danas je njegova bivša momčad održala nogometnu lekciju sisačkom drugoligašu.

Vezane vijesti

Od samog početka susreta stvari su krenule krivim tijekom po domaćina. Već u osmoj minuti Karlovac je došao do vodstva vrlo lijepim pogotkom Fumića s ruba kaznenog prostora na dodavanje Pamića.

Vodeći pogodak Karlovca šokirao je domaćina koji u 21. minuti prima novi pogodak. U brzom kontranapadu gosti su došli u stopostotnu priliku koju realizira Ivan Lišnić.

U 30. minuti pojavila se nada za domaćina. Zekić u gostujućem šesnaestercu pada, sudac Frković pokazuje na bijelu točku, a siguran egzekutor bio je Igor Deronjić.

Od pogotka za smanjenje na 2:1 pa sve do nekih 25 minuta do kraja susreta Segesta je bolji i aktivniji protivnik, ali pogotka za poravnanje nema. Gosti to kažnjavaju i u 65. minuti novim pogotkom Lišnića dolaze do visokih 3:1.

Treći pogodak Karlovca značio je i kraj priče. Do kraja susreta Boromisa vadi loptu iz mreže još dva puta, prvi put u 76. minuti kada je Pamić precizan iz slobodnog udarca, a drugi put u 85. minuti kada domaći branič Krmpotić skreće loptu u svoju mrežu.

Tristotinjak promrzlih gledatelja vidjeli su solidnu nogometnu predstavu, ali u izvedbi Karlovčana koji ostaju na vrhu Druge HNL.